پنج واقعیت درباره ی عایق کاری

توسط

فولادغرب
  1. عایق از قرون وسطی وجود داشته است.

مفهوم عایق بندی ساختمان چیزی جدیدی نیست. اولین شکل عایق بندی در قرون وسطی ظاهر شد که دیوارهای خانه را با گل و کاه پر کرده بودند تا از ورود سرما جلوگیری شود و گرما در محیط حفظ شود. همچنین ، اجداد ما دیوارهای سنگی را با پرده قالیچه‌نما می پوشاندند تا از مکش هوا از بین بلوک ها دیوار جلوگیری شود.

  1. عایق آزبست از یونان باستان سرچشمه گرفته است.

در زبان یونان باستان ، آزبست به معنی "خاموش نشدنی" است. قرنهاست که از آزبست به عنوان عایق استفاده می شود. تنها در اواسط دهه 1970 بود که پس از اطلاع از اثرات مضر آزبست بر سلامتی انسان (به ویژه ریه ها) ، فایبر گلاس جایگزین این ماده شد.

  1. امروزه بیش از 10 نوع عایق مختلف وجود دارد.

عایق بندی در ساختمان ها، بسته بندی و سایر موارد کاربردهای گوناگونی  دارد. امروزه مواد عایق سازگار با محیط زیست شامل جین پنبه بازیافتی ، سلولز کاغذی یا گیاهی، پشم گوسفند، فایبرگلاس و پلی استایرن می شوند.

  1. فایبرگلاس به طور تصادفی اختراع شد.

یک محقق جوان به نام دیل کلیست سعی کرد بین دو قطعه شیشه یک مهر و موم محکم ایجاد کند که یک جت فشار قوی هوا از آن عبور کرده و آنها را به صورت فیبر درآورده است. به این صورت فایبر گلاس به وجود آمده.

  1. یک عایق خوب، رسانای بد است.

عایق با استفاده از مقدار R اندازه گیری می شود ؛ که نشان دهنده مقاومت در برابر جریان گرما است. هرچه مقدار R بیشتر باشد ، در انتقال حرارتی کمتری رخ می دهد  و ماده عایق بهتری است. در مقابل ، مقدار U میزان انتقال گرما از طریق یک ساختار را نشان می دهد؛ هرچه مقدار U کمتر باشد ، عایق بهتر است.

ساندویچ پانل های سقفی و دیواری از مواد عایقی هستند که دلیل مزایای آنها، طرفداران زیادی دارند.  این مصالح سبک، با دوام و مقاومند، برای سلامتی انسان خطری ندارند و دوستدار محیط زیست هستند. از ساندویچ پانل ها میتوان به عنوان عایق صوت و حرارت در سوله ها،  ویلاها، انواع ساختمان های تجاری، صنعتی، اداری استفاده نمود.

برای دریافت قیمت ساندویچ پانل و خرید اینترنتی پنل های ساندویچی از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 6 و 9 را با هم جمع نمایید.