دلایل اصلی استفاده از سقف عرشه فولادی

توسط

فولادغرب
سقف عرشه فولادی

بسیاری از مالکین و سازندگان مسکن به ویژگی‌ها و مزایای برجسته سقف عرشه فولادی پی برده اند. در واقع، براساس تحقیقی در انجمن بین المللی پیمان کاران سازنده سقف، افزایش استفاده از این نوع سقف‌ها برای بیشتر ساختمان‌های مسکونی و تجاری گزارش شده است. بنابراین،‌ مصالح سقف‌های عرشه فولادی، که خیلی با سقف‌های کاه انبارهای دهه‌های گذشته فرق دارند، به بازار سرازیر شده اند. امروزه با پیشرفت کلان کیفیت سقف‌های عرشه فولادی موجود، شما می توانید از میان طیف گسترده ای از مصالح سقف سازی بادوام، جذاب و قابل اطمینان که به راحتی قابل نصب و نگهداری هستند انتخاب کنید.

سقف‌های عرشه فولادی چه مزایایی دارند؟

در ادامه برخی از دلایل گرایش مالکین به سمت سقف‌های عرشه فولادی در مقابل مصالح دیگر ذکر شده است.

۱.فولاد به خاطر ماندگاری اش معروف است.

یک سقف فولادی که به درستی نصب شده باشد ممکن است تا چندین دهه دوام بیاورد. بعلاوه این نوع از مصالح، به طور کامل مانع نفوذ آب می شوند و رطوبت را به خوبی دفع می کنند. همچنین می توان انتظار داشت همانطور که یک سقف فولادی در مقابل بادهای شدید مقابله می کند، از انباشته شدن برف هم جلوگیری کند. از آنجاییکه فولاد به داشتن قابلیت تحمل در شرایط سخت آب و هوایی و دیگر عوامل مشکل ساز معروف است، بیشتر کارخانه‌ها برای محصولاتشان یک وارانتی خیلی خوب پیشنهاد می دهند، چون این نوع از مصالح سقف سازی ممکن است تا ۵۰ سال هم دوام داشته باشند.

۲.این مصالح به سادگی قابل نصب هستند.

فولاد، به خاطر نصب راحتش، یکی از مصالح معروف ساختمان سازی است. در حقیقت پیمانکاران حرفه ای لازم نیست برای نصب این نوع مصالح وقت زیادی صرف کنند، پس وقتی صحبت از نصب کردن است، این انتخاب باعث صرفه جویی در زمان، هزینه و انرژی می شود. بنابراین سقف‌های فولادی در شرایط اضطراری، مثلا زمان هایی که به خاطر طوفان پیش رو باید خیلی سریع سقفی مقاوم نصب کنید ، یک گزینه عالی هستند. معمولا، پروسه نصب یک سقف فولادی فقط دوتا سه روز طول می کشد.

۳. فولاد به سبکی معروف است.

اگرچه این نوع مصالح سبک هستند، شما می توانید به مقاومت آنها و قدرت تحملشان در شرایط مختلف اعتماد کنید. در مقایسه با بتن یا سفال، ‌مطمئنا فولاد ماده ای سبک است که حداکثر وزن آن ۱۵۰ پوند بر فوت مربع می باشد. از طرف دیگر، این امکان هست که بدون خراب کردن سقف فعلی تان، بامپوش‌های فولادی را بر روی آن به کار ببرید. در نتیجه، این کار به استحکام کل سازه می افزاید.

۴. سقف‌های فولادی مستحکم و با دوام هستند.

در مقایسه با فایبر گلاس یا آسفالت،‌ سقف‌های فولادی عملا محکم تر هستند و در مقابل صدمات ناشی از تگرگ مقاوم ترند. نمایندگی‌های بیمه در ایالات متحده امتیاز بیشترین حد مقاومت در مقابل ضربه و تگرگ را به سقف‌های عرشه فولادی می دهند. به علاوه، شرکت‌های بیمه متعدد به مشتریانی که خانه هایشان سقف‌های فولادی دارند، تخفیف می دهند.

۵. با انتخاب سقف‌های فولادی،‌شما می توانید در انرژی مصرفی صرفه جویی کنید چون این مواد گرمای کمتری جذب می کنند.

اگر این واقعیت را بدانید که فولاد نسبت به سایر مصالح سقف سازی گرمای بیشتری را منعکس می کند حتما متعجب خواهید شد. با در نظر گرفتن این موضوع، گرمای داخل خانه شما به حداقل می رسد. علاوه بر این، سیستم سازه سقف‌های فولادی غالبا به شکلی است که از یک فضای خالی بین فولاد و سقف عرشه ای استفاده می کند، که باعث افزایش بازدهی انرژی مصالح می شود.

۶. با کمترین مراقبت می توان فولاد را تمیز و براق نگه داشت.

روی بیشتر سقف‌های فولادی یک لایه رنگ نمایشی پلیمر خورده است، که در مقابل زنگ زدگی مقاوم است. اگرچه ممکن است به خاطر آلودگی هوا متوجه تغییراتی در رنگ سقف شوید، اما می توانید به سادگی آن را با شیلنگ باغبانیتان تمیز کنید تا سقف تمیز و فوق العاده به نظر بیاید.

ملاحظات حائز اهمیت

اگرچه سقف‌های فولادی مزایای زیادی دارند، اما باید برخی از محدودیت‌های این مصالح را هم به خاطر سپرد. به عنوان مثال، برخی از کارخانه‌ها سقف‌های فولادی را به قیمت ۱۷۰ تا ۶۵۰ دلار بر فوت مربع می فروشند و‌ممکن است لازم شود که پول زیادی را برای ساختن سقف فولادی تان کنار بگذارید، از طرف دیگر، شما می توانید به خاطر ماندگاری این مصالح انتظار بهترین کیفیت را از آن داشته باشید، تا مطمئنا ارزش هزینه ای که کرده اید را داشته باشند.
به هنگام باران‌های سیل آسا یا طوفان‌های تگرگ‌، سقف‌های فولادی به احتمال زیاد سر و صدای زیادی تولید می کنند. اگر می خواهید این صداها کمتر شوند باید از دیگر مصالح سقف سازی، که با هدف کاهش صدا طراحی شده اند استفاده کنید تا صداها کمتر شوند.

با در نظر گرفتن این مزایا و مشکلات،‌می توانید ببینید از نظر شما کدام کفه سنگین تر است و مصالح سقف سازی مناسب با نیاز و بودجه خودتان را انتخاب کنید.

این مطلب برای شما چقدر مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا جمع 1 و 8 را محاسبه نمایید.