سالن‌های ورزش

توسط

فولادغرب

چه نوع سازه ای برای ساخت سالن ورزشی استفاده می شود؟

سوله‌ها نوعی سازه فلزی هستند که کاربردهای مختلفی دارند. یکی از این کاربردها ساخت سالن ورزشی است. سازه های فلزی، و به طور دقیق تر سوله ها به دلیل وزن کمتر و هزینه کمتر نسبت به سازه های بتنی، در احداث واحدهای مختلفی از جمله سالن های ورزشی به کار گرفته می شوند.

برای ساخت سالن ورزشی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

سوله های ورزشی در مقایسه با دیگر انواع سوله هایی که در مصارف صنعتی، کشاورزی، تعمیرگاه ها، نمایشگاه ها و... به کار گرفته می‌شوند تفاوت دارند. اولین قدم برای بنا کردن سوله ورزشی این است که شما بدانید که قرار است در سالنی که قصد ساخت آن را دارید، چه ورزش‌هایی انجام شود. این هدف ابعاد زمین شما را مشخص خواهد کرد. به عنوان مثال اگر برای ساخت سالن ورزشی بخواهید یک سالن چند منظوره برای ورزش‌هایی مثل فوتسال، والیبال، و بدمینتون داشته باشید، به این نتیجه می‌رسید که بزرگترین ابعاد برای سالن فوتسال هست، پس یک قدم به ابعادی که نیاز دارید برای ساختن سالن ورزشی نزدیکتر میشوید.

هزینه ساخت سالن ورزشی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ساخت سالن ورزشی با توجه به ابعاد آن متفاوت است.

چه نوع سازه سوله ای برای ساخت سالن‌های ورزشی مناسب است؟

با توجه به اینکه سوله های ورزشی دهانه ای بالاتر از ۲۰ متر دارند بهترین روش برای اجرا سوله سبک خرپایی میباشد، که به سوله سبک و ارزان نیز معروف است. سوله های ورزشی که به روش خرپایی ساخته می شوند دارای ساختار مقاوم و مستحکمی هستند که می توان از آن ها در کاربری های متفاوت از جمله استخرها , سالن های بدنسازی و .. استفاده نمود .

چه نوع مصالحی برای ساخت سالن ورزشی به کار می روند؟

برای ساخت سالن ورزشی می توان از اسکلت فلزی و دیوارهایی با مصالح آجری، سنگ وساندویچ پانل دیواری از نوع ساندویچ پانل آلومینیوم،ساندویچ پانل گالوانیزه، ساندویچ پانل آلوزینک، ساندویچ پانل دیواری پلی استایرن، پلی یورتان و ساندویچ پانل پشم سنگ استفاده کرد.

مزایای استفاده از ساندویچ پنل به عنوان مصالح سالن ورزشی چیست؟

قابل شستشو بودن، ضدحریق بودن، سبکی ونصب آسان، مقاومت در برابر گرما و سرما، ضد خش وخوردگی بودن،

مقاومت در برابر زلزله، دوستدار محیط زیست بودن، ضدقارچ و باکتری بودن، عایق صوتی بودن، داشتن تنوع در طرح ورنگ از مزایای استفاده از ساندویچ پنل برای ساخت سالنهای ورزشی است.

مزایای استفاده از ساندویچ پنل در ساخت سالن ورزشی چیست؟

  1. هزینه و قیمت تمام شده پائین تر.
  2. ایمنی بیشتر در حین فرایند ساخت.
  3. زمان اجرایی کمتر.

برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب پوشش سوله‌ی خود، با کارشناسان شرکت فولاد غرب تماس بگیرید.

بازگشت