سالن مرغداری

مدرن، سریع و اقتصادی

سازه LSF با پوشش ساندویچ پانل

مشاوره ساندویچ پانل سالن مرغداری

ساخت اصولی و صحیح سالن مرغداری با توجه به اهمیت این صنعت در تامین بخشی از سبد غذایی خانوار ایرانی از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. و با توجه به افزایش قیمت مصالح اولیه، استفاده از یک روش مطمئن و اصولی برای تضمین سرمایه‌گذاری مورد توجه فعالان صنعت مرغداری می‌باشد. همچنین اخیرا هزینه‌ی حامل‌های انرژی رو به افزایش بوده و دیگر نمی‌توان با مصالح سنتی اقدام به ساخت سالن مرغداری نمود. به خاطر دلایل مطرح شده، شرکت نوردکاران فولادغرب اقدام به ارائه راهکاری نوین برای تسریع ساخت مرغداری، تضمین کیفیت و افزایش سوددهی مرغداری نموده است.

راهکاری پیشنهادی ما، استفاده از سازه‌ی سبک LSF برای ساخت سالن مرغداری و استفاده از ساندویچ پانل سقفی و دیواری پلی اورتان برای پوشش مرغداری می‌باشد. ساخت سازه‌های سبک LSF با توجه به بروز بودن تکنولوژی و سرعت ساخت بالا دارای قابلیت و ویژگی‌های منحصر بفردی برای ساخت سالن مرغداری می‌باشد. همین طور استفاده از ساندویچ پانل برای پوشش سقف و دیوار نیز ضمن تامین حداکثر عایقیت نسبت به مصالح دیگر، به سرعت اجراء می‌شود.

با کاهش زمان کلی ساخت سالن مرغداری و امکان بهره‌بردای سریع و کاهش هزینه‌های انرژی، سرمایه‌گذاری انجام شده در مدت کوتاهی باز خواهد گشت.

ساندویچ پانل مرغداری

چرا فولادغرب را برای ساخت سالن انتخاب کنیم؟

شرکت نوردکاران تولیدکننده انواع ساندویچ پانل، ورق‌های نوردی و سازه‌های ال اس اف LSF می‌باشد. ما با توجه به ظرفیت و توانمندی‌های خود اقدام به ارائه راهکاری نوین برای ساخت سالن مرغداری نموده‌ایم. شرکت ما علاوه بر توانایی تولید مصالح اولیه با در نظر گرفتن شرایط و نیازهای مشتری، امکان ارائه مشاوره‌های فنی و تخصصی را دارا می‌باشد. در این زمینه ما از طراحی تا ساخت سالن مرغداری همراه شما خواهد بود.

سالن مرغداری

ساختمان‌های مرغداری بایستی به طریقی ساخته شوند که در زمستان گرم و در تابستان خنک باشد. رعایت اصول صحیح ساختمان و عایق بندی سقف و دیوارها و وجود دستگاه‌های تهویه مناسب از تراکم رطوبت جلوگیری می‌کند و مانع مرطوب شدن بستر شده، به این ترتیب از شیوع بیماری‌های انگلی از جمله کوکسیدوز جلوگیری به عمل می‌آورد.

طراحی سالن و تجهیزات مرغداری باید به گونه‌ای باشد که بتوان به آسانی و به نحو موثر آن‌ها را تمیز کرد سالن‌های پرورش باید دارای کف بتونی، سقف و دیوارهای قابل شستشو و کانال‌های تهویه قابل دسترس بوده، فاقد ستون و مهارهای افقی باشند.

سوله‌های مرغداری را در ابعاد گوناگون می‌سازند، اما استانداردترین اندازه سالن را می‌بایست در عرض ۱۲ متر و طول حداقل ۷۵ متر ساخت. ارتفاع سالن را نیز از زمین تا لبه سقف ۲٫۵ الی ۳ متر در نظر بگیرید وسط سقف سوله نیز از لبه تا وسط سوله نیم متر بالاتر بیاید، بدین معنی که اگر دیوار سوله ۲٫۵ متر ساخته‌شده است مرکز سقف سوله از کف ۳ متر ارتفاع داشته باشد.

برنامه دما و رطوبت

بطور کلی اصل اساسی در تنظیم دما، راحتی و آسایش جوجه است یعنی اینکه جوجه بال‌هایش را به دلیل گرما از هم باز نکند و از طرف دیگر جوجه‌ها متراکم نشوند و پراکندگی یکنواخت را در سطح سالن داشته باشند. نه کنار دیواره ها و مکان‌های خنک تر تجمع کنند و نه مقابل دستگاه‌های گرم‌کننده جمع شوند. دمای طبیعی بدن طیور حدود ۴۱ درجه سانتی گراد است و درجه حرارت مطلوب در سالن‌های مرغداری همواره کمتر از این مقدار است.

الیاف پشم شیشه به صورت سوزنی شکل بوده و متاسفانه در صورت ورود به ریه، خارج نشده و تنفس زیاد ذرات معلق آن می‌تواند باعث ایجاد بیماری‌های تنفسی شود. تماس پشم شیشه با پوست نیز باعث خراشیدگی شده و باعث بوجود آمدن مشکلاتی می‌گردد.

پشم شیشه از نوع عایق‌های سلول‌باز بوده و رطوبت محیط را جذب می‌کند که باعث کاهش خاصیت عایق بودن آن می‌شود. همچنین در مجاورت با بخار آب و خصوصاً سطوح گرم تولید اسید سیلیسیک کرده و نیز در الیاف آن باکتری‌ها و قارچ‌ها تکثیر پیدا می‌کنند. به همین دلیل امروزه با استقبال کمتری روبرو است. از این رو استفاده از عایق ساندویچ پانل توصیه می‌گردد که مزایای استفاده از ساندویچ پانل در ساختمان مرغداری و دامداری به شرح زیر است:

ساندویچ پانل مرغداری

یکی از انواع ساندویچ پانل، ساندویچ پانل مرغداری است. دام و طیور و فرآورده گوشتی به دست آمده از آن‌ها به دلیل آن که سرشار از مواد معدنی و همچنین ویتامین‌ها و املاح مورد نیاز برای بدن است، بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. به صورتی که امروزه پرورش دام و طیور به صورت گسترده و البته صنعتی در جهان رو به افزایش است.

از آنجایی که با تغییر شرایط محیطی و جویی حاکم در جهان و هم جوامع شهری بر میزان مقاومت این حیوان تاثیر زیادی گذاشته است، بنابراین افراد دارای این مشاغل حیوانات خود را در محیط‌هایی دور از جوامع نگهداری می‌کنند.

دوری از شهر به همان میزان حساسیت این کار را بالا می‌برد، امروزه در احداث این سازه‌ها از ساندویچ پانل بهره می‌گیرند، این سازه مقاوم و ناب جهانی دارای مزیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فردی می‌باشد که آن را بهترین و مناسب‌ترین گزینه در استفاده در این محیط‌ها نموده است.

مزایای ساندویچ پانل مرغداری

ساندویچ پانل ها سازه‌های فلزی (گالوانیزه، آلوزینک و یا آلومینیومی) مقاومی هستند که از چند لایه تشکیل شده‌اند. این سازه‌ها با لایه میانی عایق و نرم قابل انعطاف دارای امتیاز برتری نسبت به سازه‌های آهنی می‌باشند. ساندویچ پانل ها در برابر خطرهای محیطی دارای مقاومتی بسیار زیاد می‌باشند. این فرآورده در برابر گرما، سرما، اتلاف انرژی عایق بوده و در نتیجه میزان صرفه‌جویی در کار را به دنبال دارد، قابلیت شستشویی این سازه آن را اولین گزینه در بکارگیری در مرغداری های صنعتی امروزی کرده است، از آنجایی که دمای محیط مهم‌ترین عامل مرگ و میر جوجه‌ها نیز می‌باشد عایق بودن این سازه مهم‌ترین و منحصربفردترین عامل بهره‌گیری از آن است.

شرکت فولادغرب تولیدکننده ساندویچ پانل مرغداری با در نظر گرفتن شرایط جغرافیایی در کل ایران و همچنین میزان رطوبت در شهرهای مختلف با مشاوره‌ای صحیح و آگاهانه به متقاضیان تاثیر زیادی در خرید صحیح و استفاده‌ی درستی از انواع متفاوت ساندویچ پانل ها در ایران داشته است، این شرکت با رویکردی باور نکردنی و بالا بردن میزان آگاهی مشتریان خود هنگام خرید محصولات رضایت‌مندی آن‌ها را بیش از نود درصد جذب کرده است.

همچنین امیدوار است این اقدام پسندیده به صورت همگانی نیز اجرا شود، از آنجایی که متخصصان در شرکت‌های ساندویچ پانل با انجام آزمایشات ویژه قبل از ارایه محصول به بازار از کیفیت محصول عرضه شده اطمینان حاصل می‌کنند، ما این نوید را به شما می‌دهیم که محصولات عرضه شده با بالاترین سطح استانداردهای حاکم در صنعت ساخت و ساز می‌باشد.

 • عایق حرارتی مناسب جهت جلوگیری از اصلی‌ترین عامل مرگ و میر طیور
 • کاهش زمان و هزینه‌های اجرایی پروژه به کمترین مقدار
 • تامین دمای حرارت و برودت سالن مرغداری
 • تامین شرایط محیطی یکنواخت در سالن جهت استفاده بهینه از فضای سالن
 • سهولت در تعمیر و نگهداری مرغداری
 • سبک‌سازی ساختمان و کاهش خسارت‌های ناشی از زلزله
 • مقاومت در برابر حریق
 • خاصیت آنتی باکتریال جهت بهداشت محصولات گوشتی
 • قابلیت شستشو و حفظ نظافت به بهترین شکل ممکن
 • قابلیت تولید در ابعاد مختلف جهت کاهش نقاط اتصال و افزایش بهداشت
 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها از بابت مصرف انرژی و هزینه‌های ساخت و ساز

راهکارهای دیگر

 

سردخانه