ساندویچ پانل مخصوص سردخانه

ساندویچ پانل سردخانه ای

قیمت ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل پلی اورتان فولادغرب با انعطاف‌پذیری بی‌نظیر برای طیف وسیعی از کاربردهای سردخانه‌ای، چیلرهای خنک‌کننده بزرگ/ فریزر، یخچال و چه فقط برای کنترل محیط محدود هر سازه عرضه می‌گردد. ساندویچ پانل فولادغرب با ورق گالوانیزه ضدزنگ رنگی با استاندارد JIS G 3312 و پلی اورتان به‌ عنوان عایق هسته‌ای تولید می‌گردند. این پانل‌های سردخانه‌ای را می‌توان برای دیوارهای سردخانه (دیوارهای خارجی، دیوارهای داخلی و پارتیشن)، سقف، طبقه‌ها یا درها در ساخت و ساز استفاده کرد.

در ساخت سردخانه عایق بودن دیوار و سقف آن برای ایجاد محیط با دمای پایین به صورت ثابت شرط اصلی می‌باشد. ساندویچ پانل با عایق پلی اورتان برای این منظور بهترین گزینه می‌باشد. پلی اورتان حتی با ضخامت حدود ۱۵ سانتی‌متر می‌تواند بهترین عایق باشد. به همین خاطر ما با استفاده از مواد با کیفیت، بهترین ساندویچ پانل مناسب سردخانه را به صورت کانتینیوز تولید و عرضه می‌نماییم. ساندویچ پانل سردخانه ای فولادغرب مطابق با استانداردهای روز دنیا و در نظر گرفتن شرایط اقلیمی و اقتصادی براساس درخواست مشتری تولید می‌شود.

 

تاسیسات سردخانه نه تنها باید از نظر حرارتی عایق‌بندی شوند، بلکه باید قادر به کنترل باکتری‌ها، گریس یا گرد و غبار نیز باشند. پانل‌های سردخانه‌ای ما برای سیستم‌های سازه‌ای فلزی غذا، گوشت عالی هستند.

چرا ساندویچ پانل سردخانه ای از فوم پلی اورتان ساخته می‌شود؟

پلی‌اورتان (PU) نوعی فوم عایق است که در آن بیشتر خلل و فرج بسته شده و می‌توان از آن به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد که از ترکیب پلی‌یول و ایزوسیانات در شرایط خاص و در حضور کاتالیزور ساخته می‌شود و مزایای بهتری نسبت به نوع پلی‌استایرن دارد. ساندویچ پانلی که از عایق پلی‌اورتان ساخته شده باشد قابلیت ماندگاری در درجه هوای ۱۰۰ الی ۱۱۰ درجه سانتی‌گراد را نیز دارد.

ساندویچ پانل پلی اورتان در مقایسه با ساندویچ پانل پلی استایرن، عایقی بهتری است بنابراین برای ساخت سردخانه با دیوارهای نازک‌تر بهتر می‌باشد. همچنین در ساخت ساندویچ پانل پلی اورتان، عایق پلی اورتان به صورت مسقیم بدون هیچ نوع چسبی به ورق‌های فلزی می‌چسبند و در طول زمان پایدار هستند. در صورتی که در ساندویچ پانل پلی استایرن از چسب برای چسباندن عایق استفاده می‌شود که به مرور زمان و تحت شرایط محیط ممکن است کنده شود.

مشاوره و پیش‌فاکتور ساندویچ پانل

نحوه انتخاب ساندویچ پانل برای سردخانه

استفاده از ساندویچ پانل پلی‌اورتان با توجه به عایقیت عالی آن برای سردخانه مناسب می‌باشد. ضخامت ساندویچ پانل باید نسبت به کاربرد و نوع نیاز، شرایط آب و هوایی و بودجه انتخاب شود. ساندویچ پنل پلی اورتان انتخاب مناسبی برای سردخانه‌های صنعتی، مواد غذایی و محصولات کشاورزی است. ولی با توجه به قیمت بالاتر ساندویچ پانل پلی اورتان استفاده از آن برای سقف سوله‌های نگهداری مواد دیگر گزینه‌‌ای اقتصادی نیست. ساندویچ پانل پلی اورتان با توجه به ضریب عایقی بالا در درازمدت با صرفه‌جویی در مصرف انرژی دارای صرفه اقتصادی بیشتری می‌باشد.

ضخامت عایق میانی ساندویچ پانل پلی اورتان باید براساس میزان عایقی موردنیاز تعیین گردد. برای سردخانه هر چه قدر ضخامت عایق بیشتر باشد نتیجه مطلوب‌تری حاصل می‌شود.

فولادغرب مرکز تخصصی تولید و فروش ساندویچ پانل

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سردخانه فولادغرب

قیمت ساندویچ پانل سردخانه فولادغرب به خاطر نوسانات قیمت ورق و مواد اولیه به صورت روزانه تعیین می‌شود. البته به غیر از مواد اولیه، قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل به فاکتورهای دیگری نیز وابسته است و نمی‌توان قیمت مشخص یا تقریبی بدون انجام محاسبات ارائه کرد. این فاکتورها باید توسط کارشناس فنی فروش بر اساس نوع کاربرد سازه، شرایط محیطی و بودجه تعیین گردند.

این فاکتورها عبارتنداز:

 1. جنس ورق: ورق رو و زیر می‌تواند گالوانیزه، رنگی، آلوزینک، استیل، آلومینیوم و یا حتی کاغذ باشد.
 2. ضخامت ورق: با افزایش ضخامت ورق وزن و قیمت ساندویچ پانل افزایش می‌یابد. غالبا ورق زیر را نازکتر از ورق رو انتخاب می‌کنند.
 3. رنگ ورق: نوع رنگ روی قیمت ورق تاثیرگذار است ولی برای سردخانه غالبا سفید انتخاب می‌شود.
 4. ضخامت عایق: عایق ضخیم‌تر موجب افزایش خاصیت عایقی در برابر سرما و گرما خواهد بود. ایده‌آل‌ترین ضخامت برای سردخانه ۱۵ سانتی‌متر می‌باشد.
 5. دانسیته عایق: افزایش دانسیته عایق نیز بهتر شدن خاصیت عایقی می‌شود.

همچنین متراژ ساندویچ پانل سردخانه تولید شده به خاطر همپوشانی پانل‌ها از متراژ موردنیاز بیشتر خواهد بود.

برای مشاوره تماس بگیرید

041-34242025

همواره یکی از مهم‌ترین عوامل مدنظر برای سردخانه‌ها حفظ دمای پایین در سردخانه و قابلیت تنظیم دما در آن می‌باشد تا از اشیا داخل مراقبت به عمل آید. سردخانه‌ها اغلب در کارخانه‌های تولید مواد غذایی، دارویی، بیمارستان‌ها و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساندویچ پانل برای سردخانه‌ها به علت خصوصیات مفید خود کاربرد خوبی دارد که به علت ضریب انتقال حرارت پایین ساندویچ پانل، دمای درونی سردخانه را به راحتی در مقدار معینی ثابت نگه می‌دارد.

سردخانه‌ها معمولا در دو نوع کوتاه‌مدت و بلند‌مدت کاربری دارند. این نوع نام‌گذاری بر اساس میزان دمای داخلی آن‌ها و زمان حفظ هر محصول است. سردخانه کوتاه مدت دمایی بین ۱ تا ۴ درجه سانتی گراد دارد. در این نوع سردخانه‌ها محصولات را حداکثر ۱۵ روز نگه‌داری می‌کنند و برای مواد غذایی همچون میوه و سبزی و لبنیات استفاده می‌گردد.

مواد غذایی را می‌توان به شکل آهسته یا سریع منجمد کرد. در روش انجماد آهسته، مواد موردنظر را در فضایی با دمای پایین قرار می‌دهند تا آرام آرام منجمد شوند. برای انجماد سریع نیز راه‌های مختلفی وجود دارد که عبارتنداز تماس مستقیم محصول با ماده منجمدکننده، تماس غیرمستقیم محصول با ماده منجمدکننده و عبور جریان هوای سرد شدید. جریان هوای سرد و شدید معمولا درون یک تونل مخصوص انجام می‌گیرد که تونل انجماد نام دارد. در این روش دما تا منفی ۴۰ درجه کاهش می‌یابد.

سردخانه بالای صفر به عنوان پیش‌سردکن برای محصولات پروتئینی، تونل لبنیات، نگهداری میوه و سبزیجات استفاده می گردد در حالیکه تونل انجماد برای نگهداری محصولات پروتیینی، شوک فریزر، نگهداری بستنی و شکلات، نگهداری محصولات منجمد بیشتر استفاده می گردد. نوع ایزولاسیون بدنه در هر دو نوع سردخانه معمولا توسط ساندویچ پانل انجام می‌گیرد.

کنترل کیفی، بسته بندی و بارگیری ساندویچ پانل سردخانه

برای شرکت نوردکاران فولادغرب رضایت مشتری اولویت اول می‌باشد. از این رو ما با راه‌اندازی خطوط تولید جدید و بکارگیری افراد فنی و متخصص کیفیت محصولات خود را بالا می‌بریم. ما در تولید، کنترل کیفیت ساندویچ پانل سردخانه ای تولید شده و بسته‌بندی صحیح و ارسال دقت می‌کنیم تا محصولی که به دست شما می‌رسد مطابق با درخواست شما باشد.

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر، قیمت ساندویچ پانل سردخانه ای و یا دیگر سوالات فنی با شماره 04134242025 تماس بگیرید.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل در سردخانه

 • ساندویچ پانل در برابر رطوبت و آب عایق است.
 • مواد استفاده شده در ساندویچ پانل به ویژه ساندویچ پانل پلی اورتان غیرقابل تجزیه است.
 • عدم توانایی نفوذ حشرات از ساندویچ پانل.
 • ساندویچ پانل غیرقابل اشتعال است و در برابر آتش رفتار خاصی دارد.
 • ساندویچ پنل‌ها قابلیت تحمل بارهای بسیار سنگین را دارد.
 • پانل‌ها قابل شستشو هستند.
 • خاصیت آنتی باکتریال در ساندویچ پانل سبب امکان ایزولاسیون داخلی سردخانه‌ها می‌شود.
 • نصب آسان، سبب افزایش سرعت و کاهش هزینه‌های ساخت و ساز می‌شود.
 • تولید در متراژ بالا سبب کاهش نقاط نصب و نقاط اتصال می‌گردد.

شرایط و ضوابط

طبق آیین‌نامه ملی ساختمان، در بخش اجزای ساختمان سردخانه اولین نکته مورد بحث، عایق حرارتی و رطوبتی می باشد. شرایط عایق حرارتی و رطوبتی طبق‌بندی‌های زیر است:

 • مقاوم در برابر نفوذ بخار آب و آب جهت جلوگیری از رشد میکروب‌ها و کاهش کیفیت محصولات،
 • انعطاف و شکل‌پذیری استاندارد،
 • داشتن استحکام در برابر فشار،
 • دوام مصالح استفاده شده در ساختمان به دلیل حجم بالای محصولاتی که در سردخانه قرار می‌گیرد و جلوگیری از زیان خرابی محصولات،
 • عایق‌های بدون بو جهت جلوگیری از بو گرفتن محصولات درون سردخانه،
 • تجزیه نشدن مصالح از نظر شیمیایی در دمای بسیار پایین،
 • غیرقابل نفوذ برای حشرات و جانوران،
 • غیرقابل اشتعال باشد،
 • امکانات لازم برای تمیز نگه داشتن محیط داخلی سردخانه و تونل انجماد.