ساندویچ پانل مخصوص سردخانه

ساندویچ پانل سردخانه

قیمت ساندویچ پانل سردخانه

همواره یکی از مهم‌ترین عوامل مدنظر برای سردخانه‌ها حفظ دمای پایین در سردخانه و قابلیت تنظیم دما در آن می‌باشد تا از اشیا داخل مراقبت به عمل آید. سردخانه‌ها اغلب در کارخانه‌های تولید مواد غذایی، دارویی، بیمارستان‌ها و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساندویچ پانل برای سردخانه‌ها به علت خصوصیات مفید خود کاربرد خوبی دارد که به علت ضریب انتقال حرارت پایین ساندویچ پانل، دمای درونی سردخانه را به راحتی در مقدار معینی ثابت نگه می‌دارد.

سردخانه‌ها معمولا در دو نوع کوتاه‌مدت و بلند‌مدت کاربری دارند. این نوع نام‌گذاری بر اساس میزان دمای داخلی آنها و زمان حفظ هر محصول است. سردخانه کوتاه مدت دمایی بین ۱ تا ۴ درجه سانتی گراد دارد. در این نوع سردخانه‌ها محصولات را حداکثر ۱۵ روز نگه‌داری می‌کنند و برای مواد غذایی همچون میوه و سبزی و لبینات استفاده می‌گردد.

مواد غذایی را می‌توان به شکل آهسته یا سریع منجمد کرد. در روش انجماد آهسته، مواد موردنظر را در فضایی با دمای پایین قرار می‌دهند تا آرام آرام منجمد شوند. برای انجماد سریع نیز راه‌های مختلفی وجود دارد که عبارتنداز تماس مستقیم محصول با ماده منجمدکننده، تماس غیرمستقیم محصول با ماده منجمدکننده و عبور جریان هوای سرد شدید. جریان هوای سرد و شدید معمولا درون یک تونل مخصوص انجام می‌گیرد که تونل انجماد نام دارد. در این روش دما تا منفی ۴۰ درجه کاهش می‌یابد.

سردخانه بالای صفر به عنوان پیش‌سردکن برای محصولات پروتئینی، تونل لبنیات، نگهداری میوه و سبزیجات استفاده می گردد در حالیکه تونل انجماد برای نگهداری محصولات پروتیینی، شوک فریزر، نگهداری بستنی و شکلات، نگهداری محصولات منجمد بیشتر استفاده می گردد. نوع ایزولاسیون بدنه در هر دو نوع سردخانه معمولا توسط ساندویچ پانل انجام می‌گیرد.

ابعاد ساندویچ پانل PU سردخانه

پروفایل ساندویچ پانل PU سردخانه
عرض ورق خام 1200 mm
عرض مفید 1020 mm
طول 2 - 13 m
ضخامت عایق 5 - 20 cm
ضخامت ورق 0.35 - 0.60 mm
نوع ورق ورق گالوانیزه، رنگی، آلوزینک، استیل
دانسیته فوم kg/m3

چرا ساندویچ پانل سردخانه از فوم پلی اورتان ساخته می‌شود؟

پلی اورتان (PU) نوعی فوم عایق است که در آن بیشتر خلل و فرج بسته شده و می‌توان از آن به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد که از ترکیب پی یول و ایزوسیانات در شرایط خاص و در حضور کاتالیزور ساخته می‌شود و مزایای بهتری نسبت به نوع پلی استایرن دارد. ساندویچ پانلی که از عایق پلی اروتان ساخته شده باشد قابلیت ماندگاری در درجه هوای ۱۰۰ الی ۱۱۰ درجه سانتی‌گراد را نیز دارد.

ساندویچ پانل پلی اورتان با ضخامت ۴ الی ۱۵ سانتی‌متر و برحسب سفارش تولید می‌گردد. ساندویچ پانل‌ پلی اورتان از ۳ لایه تشکیل می‌شود، لایه محافظ درونی و بیرونی بوده و فوم عایق پلی اورتان به کار برده می‌شود. فوم داخل ساندویچ پانل‌ها از جنس فوم پلی اورتان با دانسیته ۳۸ - ۴۲ کیلوگرم بر متر مکعب می‌باشد.

مشاوره و پیش‌فاکتور ساندویچ پانل PU

نحوه انتخاب ساندویچ پانل برای سردخانه

کاربرد ساندویچ پانل پلی اورتان با توجه به خصوصیات ویژه آن برای سردخانه مناسب می‌باشد. نوع ساندویچ پانل باید نسبت کاربرد و نوع نیاز، شرایط آب و هوایی و بودجه انتخاب شود. ساندویچ پنل PU انتخاب مناسبی برای سردخانه‌های صنعتی، مواد غذایی و محصولات کشاورزی اتس. ولی با توجه به قیمت بالاتر ساندویچ پانل پلی اورتان استفاده از آن برای سقف سوله‌های نگهداری مواد دیگر گزینه‌‌ای اقتصادی نیست. ساندویچ پانل PU با توجه به ضریب عایقی بالا در درازمدت با صرفه‌جویی در مصرف انرژی دارای صرفه اقتصادی می‌باشد.

ضخامت عایق میانی ساندویچ پانل پلی اورتان باید براساس میزان عایقی موردنیاز تعیین گردد. برای سردخانه هر چه قدر ضخامت عایق بیشتر باشد نتیجه مطلوب‌تری حاصل می‌شود.

فولادغرب مرکز تخصصی تولید و فروش ساندویچ پانل

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سردخانه

قیمت ساندویچ پانل سردخانه به خاطر نوسانات شدید ورق و مواد اولیه به صورت روزانه تغییر می‌کند. به غیر از این موارد قیمت هر مترمربع ساندویچ پانل به فاکتورهای زیادی وابسته است و نمی‌توان قیمت مشخص یا تقریبی بدون انجام محاسبات ارائه کرد. این فاکتورها باید توسط مهندس متخصص بر اساس نوع کاربرد سازه، شرایط محیطی و بودجه تعیین گردند. این فاکتورها عبارتنداز

 1. جنس ورق ورق رو و زیر می‌تواند گالوانیزه، آلوزینک و یا آلومینیوم باشد.
 2. ضخامت ورق ها: با افزایش ضخامت ورق وزن و قیمت ساندویچ پانل افزایش می‌یابد. غالبا ورق زیر را نازکتر از ورق رو انتخاب می‌کنند.
 3. رنگ ورق ها: برای سردخانه غالبا سفید انتخاب می‌شود.
 4. ضخامت عایق: عایق ضخیم‌تر موجب افزایش خاصیت عایقی در برابر سرما و گرما خواهد بود.
 5. دانسیته عایق: افزایش دانسیته عایق نیز بهتر شدن خاصیت عایقی می‌شود.

همچنین متراژ ساندویچ پانل تولید شده به خاطر همپوشانی پانل‌ها از متراژ سازه بیشتر خواهد بود.

پیش‌فاکتور ساندویچ پانل سردخانه

لیست قیمت ساندویچ پانل سردخانه

تاریخ بروزرسانی: سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱
نام محصول قیمت عرض مفید (cm) ضخامت عایق (cm) ضخامت ورق‌ها
ساندویچ پانل سردخانه پیش‌فاکتور ساندویچ پانل 1020 10 -
ساندویچ پانل سردخانه پیش‌فاکتور ساندویچ پانل 1020 15 -
ساندویچ پانل سردخانه پیش‌فاکتور ساندویچ پانل 1020 20 -

روند کنترل کیفی، بسته بندی و بارگیری ساندویچ پانل سردخانه

شرکت نوردکاران فولادغرب همواره رضایت مشتری را به عنوان اصلی‌ترین خط مشی خود قرار داده است. در تمام سال‌های فعالیت فولادغرب رضایت مشتریان سرمایه‌ی ما و تضمین‌کننده فعالیت و گسترش آن بوده است. از این رو ما با راه‌اندازی خطوط تولید جدید و استخدام و بکارگیری افراد فنی و متخصص تحصیل کرده کیفیت محصولات خود را بالا می‌بریم. ما در تولید، کنترل کیفیت ساندویچ پانل تولید شده و بسته‌بندی صحیح و ارسال دقت می‌کنیم تا محصولی که به دست شما می‌رسد مطابق با درخواست شما باشد.

پرسه‌ی خرید ساندویچ پانل از سفارش اولیه تا تحویل آن پروسه‌ای زمان‌بر می‌باشد که شرکت فولادغرب با استفاده از سیستم‌های مدیریت تولید و فروش و پرسنل آموزش‌دیده این زمان را کاهش داده است. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر، قیمت ساندویچ پانل و یا دیگر سوالات فنی با شماره 04134242025 تماس بگیرید.

ساندویچ پانل برای پوشش سقف و دیوار با قابلیت نصب آسان و عایق بودن بهترین گزینه برای ساختمان‌های تجاری و مسکونی محسوب می‌شود. ساندویچ پانل از سه لایه‌ی اصلی؛ دو ورق فلزی و یک لایه‌ی ضخیم عایق می‌باشد که دارای استحکام بالا در عین سبک بودن می‌باشد. لایه‌ی میانی ساندویچ پانل را می‌توان از پلی استایرن، فوم پلی اورتان، پشم شیشه و دیگر مواد عایق انتخاب کرد. در حال حاضر ساندویچ پلی اورتان از محبویت بیشتری برخوردار است ولی قیمت ساندویچ پانل پلی استایرن آن را به گزینه‌ای مقرون به صرفه به عنوان جایگزینی عالی برای ورق سقف شیروانی تبدیل می‌کند. ورق در ساندویچ پانل شامل ورق رنگی، گالوانیزه، آلوزینک، گالوانیوم، آلومینیومی، ورق کاغذی فویل‌دار می‌باشد.

ساندویچ پانل برای کاربردهای متنوع از جمله سقف، دیواری و سردخانه تولید می‌گردد. تفاوت ساندویچ پانل سقف و دیواری در پروفایل ورق رویی می باشد که ساندویچ پانل سقفی داری گام‌هایی می‌باشد که به آن امکان تحمل بار اضافی را می‌دهد. ولی در ساندویچ پانل دیواری از ورق پروفایل نما در هر دو طرف استفاده می‌شود. عرض مفید ساندویچ پانل سقفی ۹۷ سانتی‌متر و عرض مفید ساندویچ پانل دیواری ۹۵ سانتی‌متر می‌باشد. محدودیت طول پانل تا طول ۱۵ متر است. ضخامت عایق برحسب کاربرد مانند سردخانه، مرغداری، سالن ورزشی، انبار و سوله از ۴ تا ۲۵ سانتی‌متر قابل انتخاب است.

محصولات مرتبط

شرایط و ضوابط

طبق آیین‌نامه ملی ساختمان، در بخش اجزای ساختمان سردخانه اولین نکته مورد بحث، عایق حرارتی و رطوبتی می باشد. شرایط عایق حرارتی و رطوبتی طبق‌بندی‌های زیر است:

 • مقاوم در برابر نفوذ بخار آب و آب جهت جلوگیری از رشد میکروب‌ها و کاهش کیفیت محصولات،
 • انعطاف و شکل‌پذیری استاندارد،
 • داشتن استحکام در برابر فشار،
 • دوام مصالح استفاده شده در ساختمان به دلیل حجم بالای محصولاتی که در سردخانه قرار می‌گیرد و جلوگیری از زیان خرابی محصولات،
 • عایق‌های بدون بو جهت جلوگیری از بو گرفتن محصولات درون سردخانه،
 • تجزیه نشدن مصالح از نظر شیمیایی در دمای بسیار پایین،
 • غیرقابل نفوذ برای حشرات و جانوران،
 • غیرقابل اشتعال باشد،
 • امکانات لازم برای تمیز نگه داشتن محیط داخلی سردخانه و تونل انجماد.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل در سردخانه

 • ساندویچ پانل در برابر رطوبت و آب عایق است.
 • مواد استفاده شده در ساندویچ پانل به ویژه ساندویچ پانل پلی اورتان غیرقابل تجزیه است.
 • عدم توانایی نفوذ حشرات از ساندویچ پانل.
 • ساندویچ پانل غیرقابل اشتعال است و در برابر آتش رفتار خاصی دارد.
 • ساندویچ پنل‌ها قابلیت تحمل بارهای بسیار سنگین را دارد.
 • پانل‌ها قابل شستشو هستند.
 • خاصیت آنتی باکتریال در ساندویچ پانل سبب امکان ایزولاسیون داخلی سردخانه‌ها می‌شود.
 • نصب آسان، سبب افزایش سرعت و کاهش هزینه‌های ساخت و ساز می‌شود.
 • تولید در متراژ بالا سبب کاهش نقاط نصب و نقاط اتصال می‌گردد.

ساندویچ پانل‌های فولادغرب با انعطاف‌پذیری بی‌نظیر برای طیف وسیعی از کاربردهای سردخانه‌ای، چه برای انبارهای سردخانه و مراکز توزیع، چیلرهای خنک‌کننده بسیار بزرگ/ فریزر، یخچال و چه فقط برای کنترل محیط محدود هر سازه ارایه می‌گردد. ساندویچ پانل فولادغرب از جنس فلز هستند که از پلی‌استایرن و پلی اورتان به‌ عنوان عایق هسته‌ای استفاده می‌شود. این پانل‌های سردخانه‌ای را می‌توان برای دیوارهای سردخانه (دیوارهای خارجی، دیوارهای داخلی و پارتیشن)، سقف‌ها، طبقه‌ها یا درها در ساخت و ساز جدید استفاده کرد. پانل‌های فولادغرب از ورق‌های گالوانیزه رنگی با استاندارد JIS G 3312 تولید می‌شوند.

تاسیسات سردخانه نه تنها باید از نظر حرارتی عایق‌بندی شوند، بلکه باید قادر به کنترل باکتری‌ها، گریس یا گرد و غبار نیز باشند. پانل‌های سردخانه‌ای ما برای سیستم‌های سازه‌ای فلزی غذا، گوشت عالی هستند.