مقالات

توسط

از وسایل حفاظت شخصی (PPE) می توان برای محافظت از مردم در برابر انواع خطرات استفاده کرد.

تجهیزات حفاظت شخصی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  •       محافظت از چشم
  •       پوشش صورت
  •       دستکش
  •       مهار

توسط

فوم های اسپری پلی اورتان پس از مخلوط شدن و تزریق به قالب، اغلب بر اساس سرعت انبساط و زمان پخت دسته بندی می شوند. این مواد عموما با دو حالت به عمل می آیند : یا به حالت رشد آهسته و یا پخت سریع.

توسط

اصطلاح روکش ساختمان به اجزایی اطلاق می شود که به ساختار اولیه یک ساختمان متصل می شوند تا سطوح خارجی را تشکیل دهند. این در مقابل ساختمان هایی است که سطوح خارجی در آنها توسط عناصر ساختاری مانند دیوارهای سنگ تراشی یا سطوح اعمال شده مانند اندودکاری شکل می گیرند.

توسط

فعالیت‌های ساختمانی می‌تواند مقادیر زیادی مواد زائد تولید کند که پس از ساخت و ساز باید دفع شوند. علاوه بر این، در پایان عمر یک ساختمان، ممکن است ساختمان آسیب ببیند و یا تخریب شود و مقدار قابل توجهی زباله تولید کند. ضایعات ساختمانی شامل زباله‌هایی هستند که در طی فعالیت‌های ساختمانی تولید می‌شوند.

توسط

درای وال نوعی دیوار است که در معنای فارسی به آن دیوار خشک می‌گویند. زیرا که در ساخت این دیوار از هیچگونه مصالح تر (مانند ملات ماسه سیمان و…) استفاده نمی‌شود. دیوار خشک در ساختمان‌سازی به ورقه گچی گفته می‌شود که میان دو لایه ضخیمی از کاغذ یا مقوا فشرده شده باشد.

توسط

یکی از عوامل کارایی انسانی، تامین غذای سالم و کافی است به همین جهت نگهداری مواد غذایی طبق اصول بهداشتی و فنی از پایه‌های بهداشت عمومی و پیشگیری از بیماری‌های مختلف و جلوگیری از اتلاف مواد غذایی محسوب می‌شود. برای رسیدن به این هدف لزوم تطبیق سردخانه نگهداری مواد غذایی با اصول استاندارد ضروری است.

توسط

سیستم تهویه های سقف با عبور جریان هوا از اتاق زیر شیروانی یا در کل فضای داخلی به فضای بیرونی کار می کنند؛ که از گرم شدن بیش از حد آن و ایجاد رطوبت جلوگیری می کند.

توسط

بشر همواره سعی در پیدا کردن روش‌هایی بوده که بتواند محصولات کشاورزی را برای مدتی نسبتاً طولانی نگهداری نماید. امروزه سردخانه بهترین راه برای نگهداری مواد غذایی به صورت تازه است. در این نوشته احداث سردخانه و ساختمان آن را بررسی می‌کنیم.

توسط

پایدارترین انرژی، انرژی ذخیره‌شده از طریق عایق‌بندی است. هنگامی که عایق‌بندی در یک ساختمان نصب شود، محیطی را برای زندگی و کار فراهم شده و باعث کاهش مصرف انرژی نیز می‌گردد. در این ویدیو انواع عایق‌بندی را معرفی می‌کنیم که شامل ساندویچ پانل پلی استایرن و پلی اورتان نیز می‌شوند.

توسط

یکی از روش‌های سبک‌سازی ساختمان استفاده از ساندویچ پانل است. از گذشته تا به امروز با افزایش جمعیت نیاز جامعه به مسکن رو به رشد بوده و استفاده از مصالح ساختمانی سبک به دلیل امنیت بالا، هزینه کم، عمر مفید طولانی و زمان اجرایی کوتاه‌تر بیشتر مورد توجه ساختمان سازان قرار گرفته است.

بسته بندی ساندویچ پانل

توسط

تخلیه و جابجایی و انبار کردن ساندویچ پانل در محل پروژه و یا محل احداث سازه یک مرحله‌ی بسیار حساس است که باید کاملا با رعایت ایمنی و نهایت ظرافت انجام شود در غیر اینصورت آسیب‌های جبران ناپذیری به ساندویچ پانل ها وارد می‌شود.

توسط

گزینه‌های بسیار زیادی برای زنگ اندود کردن سطوح مختلف جهت حافظت وجود دارد، که عملا آنها رو به یک انتخاب عالی و بسیار خوب برای هر محیط و هر بودجه‌ای تبدیل می‌کند. اشتباه در حین انبار کردن، و طی و بعد نصب، می‌تواند باعث زنگ زدگی شود.