مقالات

توسط

یکی از روش‌های سبک‌سازی ساختمان استفاده از ساندویچ پانل هاست. از گذشته تا به امروز با افزایش جمعیت نیاز جامعه به مسکن رو به رشد بوده و استفاده از مصالح ساختمانی سبک به دلیل امنیت بالا، هزینه کم، عمر مفید طولانی و زمان اجرایی کوتاه‌تر بیشتر مورد توجه ساختمان سازان قرار گرفته است.

 

توسط

تخلیه و جابجایی و انبار سازی ساندویچ پانل ها در محل پروژه و یا محل احداث سازه یک مرحله ی بسیار حساس است که باید کاملا با رعایت ایمنی و نهایت ظرافت انجام شود در غیر اینصورت آسیب های جبران ناپذیری به ساندویچ پانل ها وارد میشود.

توسط

اولین استفاده مدرن از بتن سبک (LWC) در سال 1917 به ثبت رسیده است، زمانی که شرکت ناوگان اضطراری آمریکا، ساخت کشتی هایی با این ترکیب را با توجه به عملکرد و مقاومت بالای آن آغاز کرد. از آن زمان به بعد بتن سبک به یک ماده ی رایج برای ساخت دیوارهای با تحمل بالا، پل ها، و سیستم فاضلاب تبدیل شده است.

توسط

در طول چند دهه گذشته، استفاده‌از «ساندویچ پانل» در ساخت‌وساز افزایش‌یافته است. آن‌ها ارزان، سبک، نسب‌شان آسان، بهداشتی و عایق حرارتی فوق‌العاده‌ای هستند. درحالی‌که منبع آغاز آتش نیستند، اما به‌علت عملکرد خطرناک‌شان در آتش در گسترش سریع آتش نقش دارند.

۵ توصیه برای نگهداری از سقف فلزی

توسط

استفاده از سقف‌های فلزی حفاظتی عالی فراهم می‌آورند و در مصرف انرژی بسیار بهینه هستند. سقف فلزی ایستاده، پانلهای فلزی عایق یا سقف شیروانی شینگل با کمترین نگهداری تا دهه‌ها دوام خواهند آورد. چطور می‌توان طول عمر سقفهای فلزی را افزایش داد؟ در اینجا توصیه‌هایی از زبان تیم حرفه‌ایمان برایتان گرد آورده‌ایم.

پلی اورتان چیست؟

توسط

پلی اورتان در سال ۱۹۳۷ برای نخستین بار توسط اتو بایر در آلمان کشف و بدلیل خواص ویژه، توسعه یافته و کاربردهای بسیاری در صنایع یافت. پس از تولید تجاری پلی‌اورتان در دهه‌ی ۱۹۴۰ و استفاده از پلی ال های اتری و استری در تولید فوم پلی اورتان استفاده از آن به عنوان عایق حرارتی و برودتی بسیار رواج یافت.

ساختمان سبز و پانل‌های فلزی

توسط

ساندویچ پانل ماندگاری و بهره‌وری انرژی را افزایش می‌دهد. کیفیت بالای ساندویچ پانل‌ها بام سازی با عملکردی عالی فراهم می‌کند. ساندویچ پانل در ساختمان های مسکونی، تجاری یا انبار سال‌ها دوام و محافظت را بدون هزینه‌های گزاف سقف شیروانی فراهم می‌کند. ساختمان سبز به فلز بستگی دارد.

مزایای سقف شیروانی فلزی

توسط

چه در ساختمان‌های تجاری و چه در ساختمان‌های مسکونی، پشت‌بام یکی از مهمترین اجزاء به شمار می‌رود. پشت‌بام از دارایی، کارکنان و خانواده شما محافظت می‌کند و به همین دلیل است که باید مقاوم و بادوام باشد. پشت‌بام فلزی به این دلیل که هر دو این ویژگی‌ها را دارد، گزینه‌ای بسیار محبوب است.

توسط

سقف‌های فلزی برای ساختمان ‌های کشاورزی و دامپروری ایده‌آل هستند، به خصوص برای آنهایی کاربری‌شان نگهداری دام‌هایی چون گاو، خوک و ماکیان است. این سقف‌ها بسیار بادوام هستند و با هرگونه طراحی سازگار و منعطف‌اند که به شما امکان ساخت یک بنای کشاورزی کاربردی، با نما و ظاهری رضایت بخش می‌دهد.

سازه سبک LSF

توسط

بدنه فولادی سبک یا سیستم قاب‌بندی فولادی LSF، روش ساخت‌و‌ساز جدیدی برای ساخت سریع و آسان ساختمان‌های بدنه فلزی مدرن هم در بیرون خانه و هم در محل است. فناوری ساختمان پیش‌ساخته بیرون خانه با توسعه فناوری‌های جدید، عایق‌ها، روش‌های ساخت‌و‌ساز و اثربخشی هزینه تولید، راهی طولانی را طی‌کرده‌است. ساخت‌وساز داخل خانه سریع و مؤثر با طول‌عمر/دیرپایی استفاده است.

۶ دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل

توسط

ساندویچ پانل در چند دهه اخیر اثبات کرده‌اند که راه‌حلی انقلابی در صنعت ساخت‌وساز هستند. در تعریف این مصالح ساختمانی آمده است که سازه‌ای خود حمایتی است که دو نیاز و منظور هم‌راستا را تأمین می‌کند، جداسازی فضا (پارتیشن بندی) سقف یا دیوار و عایق‌بندی حرارتی.

انواع مختلف فوم PIR و عکس‌العمل آن در برابر آتش

توسط

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد ساندویچ پانل و عایق فوم PIR به شما ارائه می‌دهم. توضیح می‌دهیم فوم PIR چیست؟ فرق بین فوم PIR و PUR را برایتان شرح می‌دهیم. در آخر، خواهید توانست بین ساندویچ پانل عایق فوم PIR، پانلی را انتخاب کنید که به بهترین وجه ممکن مناسب نیازهای پروژه‌تان است.