دانشنامه

توسط

در این ویدیو نحوه ی ساخت و مهر موم تخته ی کامپوزیت عرشه فولادی آموزش داده شده است.

توسط

فیلم کوتاه در مورد نحوه ساخت کف پلی اورتان. این ماده به صورت مایع و در دو جز  شیمیایی خریداری می شود که پس از مخلوط شدن با یکدیگر واکنش می دهند و فوم ایجاد میکنند. فوم های پلی اورتان سفت، سخت و برای انواع قالب ها مناسبند.  همچنین برای آنها تراکم و چگالی های مختلف وجود دارد. بررسی کنید کدام یک را خریداری می کنید!

توسط

2 عامل وجود دارد که باید در مبحث آتش سوزی در نظر گرفته شود: واکنش در برابر آتش و مقاومت در برابر آتش.

توسط

در این ویدیو سه نکته اساسی و مهم در نصب ناودانی را خواهیم دانست.
آب باران یک عنصر طبیعی است که در صورت عدم کنترل می‌تواند سبب خسارت جبران‌ناپذیر و ویرانی ساختمان گردد جهت انتقال آب و محافظت از ساختمان‌های مسکونی و صنعتی و همچنین برای زیباسازی نمای ساختمان می‌توان از این محصول در رنگ‌های متنوع بهره جست.

توسط

ساخت یک ساختمان با سیستم ساندویچ پانل با صفحات عایق بسیار سریع‌تر و مقرون به‌صرفه‌تر از نوع ساخت‌وساز آجر و ملات است؛ در عین حال به دلیل مواد عایق قابل‌بازیافت در صفحات، یک انتخاب سازگار با محیط‌زیست نیز محسوب می‌شود.

توسط

مشاغل تولیدی معمولاً به عملیات های پر مصرف انرژی متکی هستند و این امر نیاز به اجرای روشهای صرفه جویی در مصرف انرژی را برای کاهش هزینه های افزایش انرژی ایجاد می کند. مراحل زیر به راحتی برای بررسی کافی است:

توسط

در این ویدیو روش  نصب درست ساندویچ پانل سقفی آموزش داده شده است. (به همراه زیرنویس فارسی)

توسط

کارآیی و عملکرد عایق حرارتی در محیط ساخته شده در درجه اول به پارامترهای مواد سازنده و مشخصات عایق آنها و همچنین عوامل زیر بستگی دارد

توسط

در مقاله های قبلی  درباره ی پلی استایرن که یکی از اصلی ترین مواد عایق تشکیل دهنده ی ساندویچ پانل است خواندیم. در اینجا سایر کاربرد های این ماده را با هم بررسی می کنیم.

توسط

پلی ایزوسیانورات (Polyisocyanurate) و یا پلی ایزو (Polyiso) که ،بسیار شبیه فوم پلی اورتان است، یک عایق کف بسته و محکم است که از دو طرف به روکش ها متصل شده و از ترکیبات آلی و غیر آلی تشکیل شده است.

توسط

یک سازه ی فضایی ( space frame ) می تواند به عنوان یک سازه سفت و سخت ، سبک وزن  و شبیه خرپا تعریف شود. این ساختار از پایه های بهم پیوسته در یک الگوی هندسی منظم تشکیل میشود.

توسط

سقف را می توان اولین خط دفاعی ساختمانهای تجاری یا صنعتی دانست که از خطرات طبیعی مانند باد ، باران ، آتش سوزی ، تگرگ ، یخ ، برف و گرمای شدید محافظت می کند. سقف همچنین آسیب پذیرترین قسمت ساختمان نیز محسوب می شود.