گروه تحقیق و توسعه فولادغرب

پشتوانه فولادغرب، جوانان نخبه‌ی دانشگاهی

تحقیق و توسعه چیست؟

تحقیق و توسعه R&D (Research and Development) شامل فعالیت‌هایی است كه شركت‌ها برای نوآوری و معرفی محصولات و خدمات جدید متعهد می‌شوند. R&D اولین مرحله از روند توسعه و گسترش محسوب می‌شود. هدف از ایجاد R&D طراحی و ارائه محصولات و خدمات جدید به بازار و افزودن آن‌ها به خط اصلی شرکت است.

طراحی و توسعه محصول جدید اغلب عامل حیاتی در بقای یک شرکت است. در یک چشم‌انداز صنعتی جهانی که به سرعت در حال تغییر است، شرکت‌ها باید به طور مداوم در طرح و طیف محصولات خود تجدیدنظر کنند. این امر نیز به دلیل رقابت شدید و تغییرات ذائقه مصرف‌کنندگان ضروری است. بدون یک برنامه تحقیق و توسعه، یک شرکت باید به اتحادیه‌های استراتژیک، خریدها و شبکه‌ها اعتماد کند تا از نوآوری‌های دیگران استفاده کند.

R&D به شرکت امکان می‌دهد تا از رقبای خود جلوتر و بهتر عمل کند

فعالیت واحدهای تحقیق و توسعه شرکت فولادغرب به اجرای هر چه بهتر اکثر فعالیت‌های عملیاتی شرکت کمک بارزی می‌‌کند. این فعالیت‌ها در طولانی مدت سود و نتیجه‌ی امیدبخش خود را آشکار می‌‌کنند و به کشف و درک فرصت‌‌ها و نیازهای بازار می‌انجامند. بخش تحقیق و توسعه شرکت فولادغرب تاکنون منجر به ثبت اختراع، طراحی محصولات جدید ساندویچ پانلی، دریافت مالکیت معنوی و علائم تجاری شده است.

شرکت فولادغرب در تمام واحدها از اداری تا تولید از فعالیت‌های بخش تحقیق و توسعه تاثیر می‌‌پذیرد. از طریق این پیشرفت‌ها، بهبود و توسعه محصولات، تحقیق و پژوهش برای اضافه کردن ماشین‌آلات جدید و به روز به خطوط تولید فعلی، گسترش روابط با سایر مجموعه‌های داخلی و خارجی و عرضه‌ی هر چه بیشتر محصولات در بازارهای جهانی، شرکت رشد روزافزون خود را تجربه می‌‌کند.

این واحد همچنین در طول زمان باعث ارتقای میزان خوداتکایی شرکت فولادغرب شده است؛ همراه با ارتقای بهره‌وری نیروی انسانی و بهبود فرآیندهای سازمانی گردیده و باعث ایجاد ارزش برای شرکت و جامعه می‌‌گردد.

واحد تحقیق و توسعه، قلب سازمان است و نقش آن تغذیه تکنولوژیکی شرکت در همگامی با روند پیشرفت علم و دانش و خواسته‌های مدیریت است. واحد تحقیق و توسعه شرکت فولادغرب همواره جستجوگر تکنولوژی و نوآوری است.

این بخش با بالابردن سطح بهره‌وری از کلیه‌ی فعالیت‌های شرکت فولادغرب باعث بیشتر شدن ارزش خود شده است.

تاریخچه

گرچه از بسیار قبل فعالیت‌هایی جهت توسعه و گسترش هر چه بیشتر عملیات‌ها در این شرکت انجام می‌گرفت اما از خرداد ۱۳۹۸ فعالیت این واحد به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

اعضا و کارکنان

واحد تحقیق و توسعه شرکت فولادغرب از ۵ بخش مختلف تشکیل شده است. هر یک از این بخش‌ها وظیفه‌ی گسترش و توسعه تکنولوژی و ارتقا سطح دانش مربوط به بخش خود را به عهده دارند.