ال اس اف LSF در کرمان

طراحی، تولید و نصب در کرمان

مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی و سوله

تکنولوژی فریم‌کد Framecad نیوزلندی

مشاوره با کارشناس

ال اس اف LSF روشی نوین برای ساخت سریع و ایمن انواع سازه می‌باشد که در سطح جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در شرکت نوردکاران فولادغرب سازه ال اس اف LSF را به روش نیوزلندی و با استفاده از تکنولوژی Framecad با برند تکنواِو TeknoEV طراحی و تولید کنیم.

ورق گالونیزه با استفاده از دستگاه رول فورمینگ مخصوص به صورت پروفایل‌های مخصوص شکل داده شده و اجزاء اصلی سازه ساخته می‌شود و این اجزاء در محل احداث سازه، روی هم نصب و در نهایت اسکلت اولیه ایجاد می‌شود. در سازه‌ی ال اس اف LSF استفاده از مصالح سنتی به حداقل می‌رسد. برای تکمیل و عایق‌بندی سازه LSF از پشم شیشه برای دیوارها و ساندویچ پانل برای پوشش سقف می‌توان استفاده کرد. نمای داخلی و خارجی نیز از روش موجود مانند والکریت و یا کناف استفاده می‌شود.

از ویژگی‌های منحصر بفرد ال اس اف LSF، به اجرای سریع، وزن کمتر سازه، مقاومت در مقابل زلزله و بلایای طبیعی می‌توان اشاره کرد. قیمت سازه ال اس اف LSF نسبت به سایز سازه‌ها با توجه صرفه‌جویی در انرژی، اقتصادی‌تر می‌باشد.

ویژگی‌های ال اس اف LSF

سازه ال اس اف مقاوم در برابر زلزله

مقاوم در برابر زلزله

سازه ال اس اف مقاوم در برابر زنگ‌زدگی

مقاوم در برابر زنگ‌زدگی

سازه ال اس اف مقاوم در برابر آتش‌سوزی

مقاوم در برابر آتش‌سوزی

نصب سریع و آسان سازه سبک ال اس اف

نصب آسان و سریع

تکنواو تولیدکننده ال اس اف

گروه صنعتی تکنواو TeknoEV با بهره‌گیری از تکنولوژی پیشرفته تولیدکننده پیشرو جهانی دستگاه‌های ساخت سازه‌های فولادی سرد نورد (Framecad)، اقدام به تولید ال اس اف LSF می‌نماید و با استفاده از نرم‌افزارهای پیشرفته‌ی همین شرکت جهت طراحی و محاسبات سازه، بهترین سازه‌ها را با دقیق‌ترین محاسبات ساختمانی ارائه می‌کند.

درباره‌ی تکنواو بیشتر بدانید

LSF برای چه نوع سازه‌هایی قابل استفاده است؟

سازه سبک ال اس اف مسکونی و ویلا

مسکونی و ویلا

سازه سبک ال اس اف تجاری و اداری

تجاری و اداری

سازه سبک ال اس اف کلینیکی و آموزشی

آموزشی و ورزشی

سازه سبک ال اس اف صنعتی و سوله

صنعتی و سوله

ال اس اف LSF چیست؟

سازه سبک ال اس اف یک سیستم سازه‌ای برای اجرای ساختمان‌های عمدتاً حداکثر تا ۵ طبقه است که مورد تأیید سازمان نظام مهندسی ایران می‌باشد. جنس سازه LSF ال اس اف از ورق گالوانیزه بوده و استفاده از این نوع اسکلت در کشور ما قدمتی بیش از ده سال دارد و به دلیل دارا بودن مزایای آن، استفاده از آن رشد چشمگیری یافته است. در حال حاضر تعداد زیادی از پروژه‌های ساختمانی سازه LSF در تنکابن اجرا شده است.

سازه سبک LSF به دلیل عدم استفاده از مصالح سنگین، وزن پایین و عملکرد بهتری که در برابر زلزله دارد. در بدترین حالت و تحت شدیدترین زلزله اعضای قائم این سازه‌ها دچار پیچش گردیده و برخلاف سازه‌های سنتی آوار ندارند. همچنین استفاده از عایق‌های حرارتی و صوتی مدرن در سازه سبک، آن را در صدر سازه‌های ساختمانی مناسب برای مناطق خاص با اقلیم‌های گرم و مرطوب قرار داده است.

برتری سازه سبک ال اس اف LSF نسبت به سازه‌های متداول به دلیل مقاومت بالای آن در برابر بلایای طبیعی، افزایش پایایی و ماندگاری ساختمان، سبک بودن سازه، سرعت اجرا و کاهش هزینه ساخت است.  قیمت و هزینه‌ی ساخت ال اس اف بسته به نوع کاربری، نقشه‌ی معماری، متراژ، تعداد طبقات، ارتفاع طبقات، دهانه‌ی ساختمان، دهانه‌ی بازشوها و نوع سقف متغیر می‌باشد.

مشاوره و پیش‌فاکتور سازه LSF در کرمان

ال اس اف از طراحی تا نصب در کرمان

روش‌های نوین ساختمان‌سازی سالهاست که در کشورهای اروپایی و پیشرفته جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و با آزمایشات فنّی و تجربه‌های قابل قبولی که انجام گرفته، جایگاه خود را استحکام بخشیده است. خصوصاً با وجود بلایا و حوادث طبیعی از سویی و ضرورت‌های اقتصادی از سوی دیگر، صنعت ساخت مسکن به سمت استفاده هر چه بیشتر از این قبیل مصالح با هدف سبک‌سازی، سریع‌سازی و صرفه‌جویی در انرژی حرکت کرده است.

از آن جایی که کشور ما روی کمربند فعال زمین لرزه در جهان واقع شده است لذا سبک کردن ساختمان به روش‌های نوین از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد. سازه LSF یک سیستم پیش‌ساخته ساختمانی است که طی دو دهه اخیر در بسیاری از نقاط جهان برای تولید انبوه مسکن به کار رفته است. سازه LSF از مقاطع فولادی جدار نازک باز تشکیل شده است. این مقاطع با انجام عملیات نورد سرد بر روی ورق نازک فلزی ساخته می‌شود.

پروفیل LSF

ال اس اف LSF سازه‌ای پیش ساخته و سبک است که براساس طرح معماری بنا، در کارخانه تولید شده و سپس در محل ساختمان با استفاده از پیچ‌های سرمته‌ای، بولت‌ها و سایر اتصالات نصب و برپا خواهد شد. مصالح سازه‌ای در تشکیل سازه LSF به کار می‌روند و مقاطع سازه‌ای، مقاطع مرکب، اتصالات و ملحقات آن را تشکیل می‌دهند. سازه سبک LSF که شباهت زیادی به روش‌های ساخت ساختمان‌های چوبی دارد، براساس کاربرد اجزایی به نام استاد (Stud) یا وادار و تراک (Track) یا رانر شکل گرفته است و از ترکیب نیمرخ‌های فولادی گالوانیزه سرد نوردشده، ساختار اصلی ساختمان برپا می‌شود. مقاطع مورد استفاده در سازه سبک فولادی U,C و Z است، که معمولاً با اتصالات سرد به یکدیگر متصل می‌شوند.

انواع سازه‌های سبک LSF با استفاده از مقاطع فولادی جدار نازک به نام LGS تولید می‌شوند. این مقاطع در اصل محصولات فولادی نورد سرد می‌باشند که از ورق گالوانیزه با عرض پروفیل متغیر معمولاً ۸۹ تا ۳۰۸ میلی‌متر همچنین ضخامت‌های ۰٫۶ تا ۲٫۵ میلیمتر تولید می‌شوند و به عنوان جایگزین سازه‌های فلزی یا بتنی موجود یا هر نوع حائل دیگر مورد استفاده در ساختمان‌سازی به کار برده می‌شوند. مقدار پوشش زینک بر روی آن و گرید مقاومتی آن باید مطابق استانداردهای مربوطه باشد.

فونداسیون سازه LSF طبق محاسبات انجام گرفته می‌تواند به صورت نواری یا گسترده اجرا شود و عمق آن نسبت به انواع سازه‌های متداول دیگر کمتر می‌باشد.

مشاوره طراحی ال اس اف در کرمان