اتمسفر کنترل شده: نکاتی در مورد نصب ساندویچ پانل

توسط

اتمسفر کنترل شده: نکاتی در مورد نصب ساندویچ پانل

اتمسفر کنترل شده حوزه‌ای در حال رشد از کاربردهای پنل‌های فلزی ایزوله است. بنابراین، در این وبلاگ، در مورد اتمسفر کنترل شده یک سردخانه صحبت خواهیم کرد. ابتدا، بحث را با تعریف اتمسفر کنترل شده شروع خواهیم کرد. سپس، به تبیین برنامه اتمسفر کنترل شده خواهیم پرداخت و در نهایت، مناسب‌ترین نوع ساندویچ پانل برای ساخت سردخانه با اتمسفر کنترل شده را مشخص خواهیم کرد.

تعریف اتمسفر کنترل شده

اتمسفر کنترل شده نوعی روش ذخیره‌سازی است که با کنترل غلظت گازهای مؤثر بر فرآیند رسیدن میوه‌ها و سبزیجات عمر میوه و سبزیجات را افزایش می‌دهد.

اهمیت اتمسفر کنترل شده

استفاده از روش اتمسفر کنترل شده مزایای مختلفی به همراه دارد اما مهمترین مزیت آن افزایش عمر میوه و سبزیجات است. نحوه عملکرد این روش چگونه است؟ فرآیند رسیدن میوه و سبزیجات با تنفس گازهای مختلف انجام می‌شود، بنابراین مبنای روش اتمسفر کنترل شده کاهش سرعت این پروسه با کنترل «تنفس» است.

کاربردهای اتمسفر کنترل شده

  • انبار میوه به شیوه اتمسفر کنترل شده
  • انبار سبزیجات به شیوه اتمسفر کنترل شده
  • محافظت از مواد غذایی به شیوه اتمسفر کنترل شده
  • خنک سازی محموله به شیوه اتمسفر کنترل شده
  • بسته‌بندی و عرضه غذا به شیوه اتمسفر کنترل شده

در این پست از وبلاگ می‌توانید اطلاعاتی در مورد تکنیک‌های اتمسفر کنترل شده بیابید.

حال که مفهوم اتمسفر کنترل شده روشن شد، به بررسی نقش پانل‌های فلزی ایزوله در این روش می‌پردازیم. چنین محیطی (برای اثربخشی) باید تا حد ممکن در مقابل نفوذ گاز عایق باشد. به عبارت دیگر، امکان نفوذ گازهای خارجی به داخل وجود نداشته باشد. در این میان، مسأله اصلی لولاها هستند: در دنیای ایده‌آل، اتصالات پانل‌های فلزی ایزوله کاملاً محیط را آب‌بندی می‌کنند. در دنیای واقعی همه چیز متفاوت است. حتی کاملترین شکل نصب نیز باید با ملاحظات مربوط به انبساط ورق‌های فلزی، تنظیم ساختار فلزی و حرکات تلوریک که ممکن است بر مقاومت محفظه در مقابل ورود هوا مؤثر باشد، انطباق داشته باشد.

ساندویچ پانل‎های مناسب برای اتمسفر کنترل شده

مناسبت‎ترین نوع ساندویچ پانل برای اتمسفر کنترل شده کدام است؟ نوعی پانل فلزی عایق بندی شده که دارای یک مفصل مخصوص است. برای تضمین مقاومت کامل در مقابل نفوذ هوا باید از روش مالیدن کف در محل استفاده شود (شکل 1).

شکل 1. پانل فلزی عایق بندی شده با یک نوع اتصال خاص که مقاومت کامل در مقابل نفوذ هوا را تضمین می‌کند.

بدون شک این نوع پانل بهترین گزینه است؛ اما متأسفانه هزینه نصب را افزایش می‌دهد و معمولاً فقط با چند ضخامت عایق در دسترس است.

آیا روش دیگری برای مسدودکردن اتصالات برای ایجاد یک محیط مقاوم در مقابل نفوذ هوا وجود دارد؟ عملی‌ترین و مقرون به صرفه ترین روش استفاده از آب‌بند مخصوص است. این درزگیر نوع خاصی از رزین است که محیطی کاملا مقاوم در مقابل نفوذ هوا ایجاد می‌کند. این رزین تمام شکاف‌هایی را که از آن امکان ورود هوا به محیط اتمسفر کنترل شده وجود دارد، می‌بندد. این رزین با خاصیت الاستیک خود امکان حرکات طبیعی پانل‌های فلزی عایق بندی شده را در طول عمر سردخانه فراهم می‌کند.

خشنودیم که در فولادغرب کلیه اطلاعات لازم در مورد نحوه ایجاد انبارهای مجهز به سیستم اتمسفر کنترل شده جو را به شما ارائه می‌نماییم.

این مطلب برای شما چقدر مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا جمع 4 و 7 را محاسبه نمایید.