ساندویچ پانل در خانه‌های مسکونی

توسط

فولادغرب

نياز گسترده و روز افزون جامعه به ساختمان و مسکن و ضرورت استفاده از روش‌ها و مصالح جدید به منظور افزایش سرعت ساخت، سبک‌سازی، افزایش عمر مفید و نیز مقاوم نمودن ساختمان در برابر زلزله را بیش از پیش مطرح کرده است. حل مشکلاتی نظیر زمان طولانی اجرا عمر مفید کم و یا هزینه زیاد اجرای ساختمان‌ها نیازمند ارائه‌ی راهکارهایی به منظور استفاده عملی از روش‌های نوین و مصالح ساختمانی جدید جهت کاهش وزن و کاهش زمان ساخت، دوام بیشتر و نهایتا کاهش هزینه اجراست. سبک‌سازی یکی از مباحث نوین در علم ساختمان است که روزبه‌روز در حال گسترش و پیشرفت می‌باشد. این فن‌اوری عبارت است از کاهش وزن تمام شده ساختمان با استفاده از تکنیک‌های نوین ساخت مصالح جدید و بهینه‌سازی روش‌های اجرا، کاهش وزن ساختمان علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه زمان و انرژی زیان‌های ناشی از حوادث طبیعی مانند زلزله را کاهش داده و صدمات ناشی از وزن زیاد ساختمان را به حداقل می‌رساند. توجه قرار گیرد .
یکی از روش‌های سبک‌سازی ساختمان‌ها کاهش وزن تیغه‌های بار بر در ساختمان است که به کمک پانل‌های ساندویچی پیش‌ساخته انجام میگيرد

خانه‌ی ویلایی ساخته شده با ساندویچ پانل
خانه‌ی ویلایی ساخته شده با ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌ها علاوه بر مزایای گفته شده در بالا، ویژگی منحصر به فردی عایق بودن در مقابل سرما و گرما نیز می‌باشند. این ویژگی می‌تواند باعث کاهش مصرف انرژی برای سرد یا گرم کردن ساختمان شود. البته مواد مختلفی به عنوان عایق در ساندویچ پانل‌ها استفاده می‌شوند که هم کدام دارای مزایا و معایب خود هستند. از مهم‌ترین این مواد می‌توان به پلی‌استایرن اشاره کرده که همان یونولیت است دارای خواص عایقی خوب می‌باشد ولی در مقابل حرارت بالا و آتش‌سوزی مناسب نمی‌باشد در مقابل ماده عایق پلی‌یورتان نه تنها از نظر انتقال گرما بهتر می‌باشد در مقابل توانایی تحمل آتش‌سوزی بیشتری را دارد ولی ساندویچ پنل پلی‌یورتان هم به خاطر مواد اولیه و هم روش تولید از قیمت تمام شده بیشتری نسبت به ساندویچ پانل پلی‌استایرن برخودار است.

ساندویچ پانل در خانه‌های مسکونی

شرکت نوردکاران فولادغرب ساندویچ پانل از هر دو نوع پلی‌استایرین و پلی‌اتیلن را تولید و به صورت مستقیم عرضه می‌کند. نکته قابل توجه در ساندویچ پانل‌های تولیدی شرکت نوردکاران فولادغرب استفاده از ورق‌های گالوانیزه رنگی فولادمبارک اصفهان می‌باشد که در بین تمامی ورق‌های فولادی موجود در کشور از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات فنی، اندازه‌ها، رنگ و قیمت ساندویچ پانل با شماره‌های مندرج در صفحه‌ی تماس با ما تماس حاصل فرمایید، همکاران بخش فروش و بازاریابی شرکت نوردکاران فولادغرب آماده پاسخ‌گویی و ارائه خدمت می‌باشند.

ساندویچ پانل سقفی و  دیواری

این مطلب برای شما چقدر مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 5 و 8 را با هم جمع نمایید.