راهنمای مصالح عایق‌کاری ساختمان

توسط

فولادغرب
مصالح عایق‌کاری ساختمان‌ها

عایق مناسب برای ساختمان تجاری شما کلید موفقیت اقتصادی شرکتتان است. امروزه داشتن عایق مناسب برای ساختمان یک قانون نیز است. بنابراین از دیدگاه‌های مختلف مهم است که شما از انتخاب‌های عایقی که دارید مطلع بوده و یک یا چند موردی که به نیاز‌های شما بهتر پاسخ می‌دهند را برگزینید. ما قرار است که در زیر پروفایلی از برخی از محبوبترین و مقرون به صرفه‌ترین انواع مواد عایق ساختمان‌ّ‌های تجاری بسازیم تا برای گرفتن تصمیمی مطلع به شما کمک کند.

راهنمای مختصر عایق ساختمان‌های تجاری

عایق ساختمان اشکال گوناگی دارد و دانستن اینکه هرکدام چه هستند مهم است. در اینجا تعدادی از محبوبترین و بهینه‌ترین‌ها آمده است.

بتن - بیایید با یک محلول از جهان قدیمی شروع کنیم که هنوز هم در دنیای جدید کاربرد‌ّای بی‌شماری دارد. بتن اغلب در ساخت‌وساز ساختمان‌های تجاری استفاده می‌شود و این تنها به دلیل مقرون به صرفه بودن و استحکام بالایش نیست بلکه به این خاطر است که در نگه داشتن گرما در داخل و سرما در خارج به خوبی عمل می‌کند. همچنین، برای موریانه‌ّها غیر قابل نفوذ بوده و در صورت خیس شدن مانند فایبرگلاس‌ها پوسیده و یا بی‌اثر نمی‌شود.

عایق اسپری فوم – با اسپری فوم شما قادر خواهید بود که عایق‌کاری را برای هر درز و شکافی انجام دهید. انتخابی فوق‌العاده و مقرون به صرفه با مقدار R بالا است. هرچند به دلیل شکل و خصوصیاتش در هر جایی قابل استفاده نیست. همچنین ممکن است بی عیبی خود را در طول زمان از دست بدهد و نیاز باشد در مقطع‌هایی دوباره کار شود.

عایق اسپری فوم - این عایق فومی که به شکل سخت درآمده است به دیوار یا هر جای دیگری که به آن نیاز دارید اعمال می‌شود. مقدار R برابر با اسپری فوم را دارد ولی مانند اسپری به تمام گوشه‌ها و شکاف‌های دیوار نمی‌تواند برسد. همچنین اگر توسط متخصصان نصب نشود ممکن است بین مقاطع عایق فواصلی وجود داشته باشد که به گرما اجازه فرار بدهد.

عایق پیچیده‌شده - این نوع عایق ممکن است برای اغلب صاحبان خانه آشنا باشد ولی همچنین می‌تواند مصارف تجاری بی‌شماری داشته باشد. بسته به نوع ساختمان تجاری که می‌خواهید عایق‌کاری کنید، عایق فایبرگلاس پیچیده‌شده ممکن است دقیقاً چیزی باشد که دکتر به شما تجویز می‌کند. مقرون به صرفه، به طور مناسبی بهینه است و به آسانی نصب می‌شود. اگر نکته منفی‌ای وجود داشته باشد این است که فایبر‌گلاس در صورت خیس شدن خاصیتش را از دست می‌دهد.

پنل‌های فلزی عایق‌کاری شده – اگر دارید تجارت خود را از پایه می‌سازید به خودتان مدیونید که تحقیق کنید که آیا باید ساخت‌و‌ساز با پنل فلزی عایق‌کاری شده را استفاده کنید یا خیر. ساخت ساختمانتان با استفاده از این مواد انقلابی موجب ذخیره زمان و پول برای شما می‌شود و در عین حال به دلیل توانایی عایقی فوق‌العاده این پنل‌ها از ابتدای کار در مسیر مصرف انرژی خود قدم درستی برداشته‌اید.

نوع مناسب عایق برای ساختمان تجاری شما به تعدادی فاکتور از قدمت و نوع ساختمان گرفته تا نوع تجارت و بودجه شما و همچنین چیز‌هایی نظیر قوانین محلی‌ بستگی دارد. با افرادی که در Eco Insulated Panels کار می‌کنند صحبت کنید تا در مورد عایق ساختمان‌های تجاری بیشتر بیاموزید و بدانید که آیا پنل‌های انقلابی فلزی و عایق‌کاری‌شده برای سرمایه‌گذاری تجاری شما مناسب هستند یا خیر.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 7 و 7 را با هم جمع نمایید.