3 عاملی که می‌توانند بر عملکرد عایق تأثیر بگذارند

توسط تحقیق و توسعه

کارآیی و عملکرد عایق حرارتی در محیط ساخته شده در درجه اول به پارامترهای مواد سازنده و مشخصات عایق آنها و همچنین عوامل زیر بستگی دارد:

 

  1. سهولت نصب

عملکرد نهایی ساندویچ پانل های عایق بستگی به این دارد که سازندگان به طور موثر این پانل ها را با هدف به حداکثر رساندن خواص عایق حرارتی آن نصب کنند.

پانل بندی باید به درستی و بدون شکاف قابل مشاهده بین پانل های مجاور انجام شود. این کار برای جلوگیری از عبور هوا از شکاف ها و به حداقل رساندن هرگونه انتقال گرما انجام می شود.

این نکته ایی بسیار مهم است که برای ساخت آسان تر و مقرون به صرفه تر، ماده ی عایقی را انتخاب کنیم که بسیار سبک و کار با آن و نگهداری آن آسان باشد. ساندویچ پانل پلی استایرن (EPS) به دلیل برپایی و نصب راحت ، گزینه ای عالی برای عایق بندی آسان است.

  1. بی ثباتی مواد

مصالح عایق تا حدودی از تغییرات در طول عمر ساختمان بی تأثیر نیستند. معمولا خطرات در نظر گرفته شده قبل از نصب شامل: جمع شدگی مواد ، ته نشینی و تراکم آنها در دوره های طولانی مدت است.

سازندگان باید خطرات مادی را که می تواند بر عملکرد عایق در آینده تأثیر منفی بگذارد ، پیش بینی کنند.

با انتخاب مناسب ترین مواد عایق نسبت به کاربرد ساختمان و با نصب دقیق می توان برخی از این کاستی ها را برطرف کرد. پس از نصب صحیح ، ساندویچ پانل های EPS ویژگی های عایق خود را در طول عمر ساختمان حفظ می کنند.

  1. مقاومت در برابر عناصر

عامل دیگری که می تواند بر کارایی عایق در ساختمان تأثیر بگذارد ، مقاومت در برابر خطرات طبیعی ، آب ، رطوبت و آتش است. اگر اگر کاربرد ساختمان با رطوبت یا حرارت در ارتباط است، با توجه به این شرایط، نصب عایق مقاوم در برابر آنها الزامی است.

EPS همچنین یک مانع بخار و رطوبت عالی است ، که بازده حرارتی خود را در طول عمر ساختمان حفظ می کند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

جمع 6 و 7 برابر است با؟