مزایای سقف شیروانی فلزی

چه در ساختمان‌های تجاری و چه در ساختمان‌های مسکونی، پشت‌بام یکی از مهمترین اجزاء به شمار می‌رود. پشت‌بام از دارایی، کارکنان و خانواده شما محافظت می‌کند و به همین دلیل است که باید مقاوم و بادوام باشد. پشت‌بام فلزی به این دلیل که هر دو این ویژگی‌ها را دارد، گزینه‌ای بسیار محبوب است. اگر برای انتخاب پشت‌بام فلزی دودل هستید با خواندن مزایای آن شاید بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید.

مقرون‌به‌صرفه‌بودن

بودجه شما مهم است. وقتی برای اولین بار درباره پشت‌بام فلزی اطلاعات کسب می‌کنید، احتمالاً نگران هزینه‌های آن می‌شوید. به هر‌حال هزینه‌های آشکار آن کمی بیشتر از اکثر گزینه‌های دیگر است. اما بیشتر گزینه‌های دیگر از مزایایی که پشت‌بام فلزی دارد برخوردار نیستند. پشت‌بام فلزی به شدت با دوام است و بسیار طولانی‌تر از مصالح دیگر عمر می‌کند. معنایش این است که در طولانی‌مدت هزینه کمتری به دوش شما می‌افتد. یکی از امتیازات ویژه پشت‌بام فلزی این است که به اندازه پوشش آسفالت نیازمند مراقبت و نگهداری نیست. پشت‌بام فلزی هزینه‌های جانبی بسیار پایینی دارد.

‌نصب سریع

زمانی که برای پروژه ساخت پشت‌بام برنامه‌ریزی می‌کنید، از قبل می‌دانید که کاری زمان‌بر پیش روی خود دارید. دلتان می‌خواهد حداقل اختلال ممکن در روند ساخت‌وساز به وجود آید؛ ولی در صورت استفاده از برخی مصالح پشت‌بام، انجامش کار دشواری خواهد بود. خوشبختانه نصب پشت‌بام فلزی مدت‌زمان زیادی در کار ساخت‌وساز شما خلل ایجاد نمی‌کند. پوشش‌ها به صورت پنل‌های وسیع و سبک‌وزنی هستند که به آسانی نصب می‌شود.

مصالح سبک‌وزن

از نظر یکپارچگی سازه، حتماً باید به وزن پشت‌بام فکر کنید. پشت‌بام‌های فلزی سبک‌وزن هستند. در حقیقت هر متر مربع از آن فقط چیزی بین ۲۰ تا ۷۰ کیلوگرم وزن دارد. این یعنی فشار بسیار کمتری در مقایسه با مصالح دیگر پشت‌بام روی سازه شما وارد می‌کند. گزینه‌های دیگر برای پشت‌بام ممکن است به اندازه ۴۰۰ کیلوگرم در هر متر مربع وزن داشته باشند.

ایمنی در برابر آتش‌سوزی

آتش‌سوزی می‌تواند به طور کامل خانه یا کسب‌وکار را ویران کند. بماند که حتی می‌تواند به صدمات جدی به افراد داخل ساختمان منجر شود. پشت‌بام‌های فلزی می‌توانند در صورت بروز آتش‌سوزی از گسترش آن پیش‌گیری کنند. این پشت‌بام‌های غیرقابل احتراق شاید بتوانند از جان و اموال شما محافظت کنند.

عمر طولانی

عمر بالای پشت‌بام فلزی معمولاً دلیل هجوم سریع مشتریان برای خرید آن است. پشت‌بام‌های فلزی می‌توانند تا بیش از ۴۰ سال عمر کنند! این مدت سه برابر بیشتر از عمر پشت‌بام آسفالت استاندارد است. پشت‌بام فلزی همچنین بسیار مستحکم است؛ پس دیگر نیازی نیست پول زیادی خرج تعمیرات اضافی کنید تا مطمئن شوید چندین دهه عمر خواهد کرد. قدرت تحمل باد شدید، باران، برف و پوسیدگی را دارد. سطح صاف آن خشک کردن باران و برف را آسان می‌سازد و از ساختمان شما محافظت می‌کند.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی

پشت‌بام فلزی اشعه خورشید را بازتاب می‌دهد. این ویژگی در تابستان کمک می‌کند ساختمانی خنک‌تر داشته باشید. دیگر نیازی نیست از گرمای نیم‌روزی اذیت شوید. بنابراین دیگر نیازی نیست به اندازه‌ی قبل از توان کولر خود استفاده کنید و در نتیجه هم در مصرف پول و هم انرژی صرفه‌جویی خواهید کرد. نصب پشت‌بام جدید ممکن است ترسناک به نظر برسد. شاید ندانید کدام مصالح بیشتر برای شرایط خاص شما مناسب هستند. به همین دلیل واجب است که با یک پیمانکار پشت‌بام صحبت کنید.

زمانی که صحبت از پشت‌بام فلزی در میان باشد، به احتمال فراوان انتخاب خوبی خواهد بود. هم برای ساختمان‌های تجاری مناسب است و هم برای ساختمان‌های مسکونی چندین مزیت به همراه خواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۴۱۳۴۲۴۲۰۲۵ با فولادغرب تماس بگیرید یا همین امروز به ما ایمیل بزنید!

بازگشت به لیست بلاگ

دیدگاه‌ها

Add a comment

Please calculate 7 plus 2.