انواع هواکش سقفی

توسط

فولادغرب

سیستم تهویه های سقف با عبور جریان هوا از اتاق زیر شیروانی یا در کل فضای داخلی به فضای بیرونی کار می‌کنند؛ که از گرم شدن بیش از حد آن و ایجاد رطوبت جلوگیری می‌کند.

انواع مختلفی از سیستم های هواکش سقفی وجود دارد که سه نوع سازگار با ساندویچ پانل ها عبارتند از :

  • هواکش لبه ایی (Ridge)
  • هواکش برقی
  • دریچه حاشیه سقف

هواکش های لبه ایی (Ridge)

در ساختمان فلزی از پیش مهندسی شده، هواکش های لبه ایی که می‌توانند به صورت واحدهای مداوم یا منفرد نصب شوند؛ گردش هوای طبیعی را فراهم می‌کنند. هر دو نوع مداوم و منفرد در واحد ۳۰۰۰ میلی متری با دهانه های ثابت گلوگاه برای جریان هوای جاذبه وجود دارد. هواکش های لبه ایی برای نصب روی پشته ساختمان با استفاده از جریان جاذبه برای تخلیه گرما، بخار و دود با سرعت سریع و تنظیم هوای آزاد درون ساختمان طراحی شده اند.

آنها به طور معمول از همبسپار(کوپلیمر) قالبگیری شده ساخته می‌شوند و در زیر لایه آخر بامپوش نصب می‌شوند تا ظاهری یکپارچه به سقف بدهند.

هواکش های برقی

هواکش های برقی متشکل از یک پایه راه فایبرگلاس و مونتاژ گلوگاه با کرکره های یک طرفه آلومینیومی است که انتهای آنها مهر و موم ضد گرد و غبار و نیز شن و ماسه شده است. برق به صورت استاتیک و دینامیکی با استفاده از یک موتور درایو مستقیم با یک پروانه تیغه آلومینیوم جدا نشدنی ایرفویل، به حالت کامل و متعادل تأمین می‌شود.

هواکش های حاشیه سقف

این مدل هواکش که حاشیه سقف (roof curb) نام دارد و محدوده های سقف سازه های پشتیبانی از فن ها و هواکش ها هستند به دلیل نصب راحت آن در کنار پانل ها, مناسب ترین دریچه ی هواکش برای سقف های ساخته شده با ساندویچ پانل هستند. حاشیه سقف یکی از لوازم جانبی ساختمانی است که برای پشتیبانی از پنکه های نصب شده روی سقف، دریچه های خروج دود، دریچه های سقف / آتش و سایر تجهیزات طراحی شده است.

حاشیه های سقف از موادی ساخته شده اند که محکم، سبک، با نگهداری آسان و مقاوم در برابر خوردگی هستند. حداقل ضخامت حاشیه سقف 3 میلی متر است که می‌تواند برای حمایت از بار سنگین تر افزایش یابد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 1 و 7 را با هم جمع نمایید.

مطالعه مطالب زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

در حال حاضر آیتم‌های خبری وجود ندارند.