روکش های مختلف ساندویچ پانل

توسط تحقیق و توسعه

فولادغرب

پوشش ساندویچ پانل

پوشش بیرونی داخلی و خارجی صفحات ساندویچ پانل باید با توجه به شرایط محیطی که ساختمان شما ممکن است در معرض آن قرار گیرد تعیین شود. ورق خارجی ساندویچ پانل ها باید در برابر تغییرات دمایی ناشی از آلودگی هوا، باد، خورشید و تماس با اشعه ماوراء بنفش و همچنین اثرات شیمیایی و فیزیکی مقاوم باشد. ورق داخلی به دلیل هسته عایق ساندویچ پانل، در مقایسه با ورق خارجی، در شرایط آب و هوایی مساعد تری قرار می گیرد. بنابراین ، ورق داخلی تحت تأثیر شرایط جوی و اشعه UV نیست.

با این حال ، ورقه های داخلی ممکن است با اثرات شیمیایی و فیزیکی متفاوتی ناشی از شرایط محیطی ساختمان شما مانند تراکم و گازهای شیمیایی مواجه شوند.

نوع پوشش و مشخصات:

روکش های پلی استر
با توجه به تنوع رنگ و براق بودن آنها و همچنین اقتصادی بودن آنها، استفاده از پوشش های پلی استر بسیار گسترش پیدا کرده است.

علاوه بر این ، پوشش های پلی استر در برابر انعطاف پذیری، سایش، خوردگی، رطوبت و ضربه بسیار مقاوم هستند. ضخامت ها با توجه به محل استفاده و عملکرد مورد انتظار، بین 20-25 میکرومتر تا 60 میکرومتر متفاوت است.

پوشش های PvDF

قوی ترین ویژگی پوشش های PvDF این است که مقاومت آنها در برابر رنگ، صیقل، گچ و بسیاری از مواد شیمیایی بالا است. علاوه بر این، مقاومت آنها در برابر ضربه و سایش نیز بالاست و همچنین انعطاف پذیری آنها بسیار خوب است. با این حال، پوشش های PvDF در برابر خط و خش کمتر مقاوم هستند و رنگ و براق بودن آنها در مقایسه با پوشش های پلی استر محدود است. ضخامت ها بین 25 میکرومتر و 28 میکرومتر متفاوت است.

پوشش های پلی اورتان

پوشش های پلی اورتان با پلی آمید تقویت شده بسیار مقاوم در برابر خراش و اصطکاک می شوند، می توان آنها را به صورت تخت و طرح دار به کار برد.  گسترده ضخامت آنها بین 20 تا 25 میکرومتر متفاوت است. با این حال ، آنها برای کاربردهای ضخیم مناسب تر هستند.

روکش پلاستیسول

پوشش پلاستيزول ضخامت بيشتري در مقايسه با ساير انواع روكش ها دارد. ضخامت یک لایه خشک بین 100 تا 120 میکرومتر؛ به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. قوی ترین ویژگی آنها مقاومت در برابر خوردگی و رطوبت بالا است. علاوه بر این ، آنها برای کاربرد برجسته مناسب هستند. با این حال، پوشش های پلاستیسول در مقایسه با سایر انواع پوشش ها رنگ و براقیت کمتری دارند. به همین دلیل است که آنها در سردخانه ها یا شرایط آب و هوایی سرد و مرطوب که در آن اشعه های خورشید حضور موثر ندارند و مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش بسیار مهم نیست، استفاده می شوند.

روکش های پی وی سی

پوشش PVC در سطوح داخلی یا خارجی به عنوان روکش روی سطوح آلومینیومی یا فولادی گالوانیزه استفاده می شوند. آنها به ویژه در برنامه های ذخیره سازی سرد با مقاومت بالا در برابر خوردگی و رطوبت ترجیح داده می شوند. بسته به مکان و هدف استفاده، ضخامت می تواند بین 120 میکرومتر - 800 میکرومتر متفاوت باشد. آنها با جایگزین های مختلف بافت خود ظاهر زیبایی را ارائه می دهند.

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 8 و 7 را با هم جمع نمایید.