تفاوت ساندویچ پانل سقفی سه گام و پنج گام

توسط

فولادغرب

هنگام سفارش ساندویچ پانل سقفی به چه نکته‌هایی باید دقت کرد؟ ساندویچ پانلی که برای سقفم می‌خرم چند گام باید داشته باشد؟ معمولا موقع معرفی خط تولید ساندویچ پانلهای سقفی عایقمان به مشتریان، با چنین سوالاتی مواجه می‌شویم.

در بازار، طیفی از ساندویچ پانلهای عایق با یک، دو، سه، چهار، پنج و شش گام وجود دارد. فرق اینها در چیست؟

ظرفیت بارگذاری و هزینه

دو عامل متمایز در بین ساندویچ پانلها وجود دارد: ظرفیت بارگذاری و هزینه. به عنوان قانون کلی، هر چه ساندویچ پانل گامهای بیشتری داشته باشد ظرفیت بارگذاری و هزینه عایق‌بندی سقف بیشتر می‌شود.

موارد استفاده از ساندویچ پانلها با ظرفیت بارگذاری چیست؟

خب، حتما می‌پرسید کجا به ظرفیت بارگذاری بیشتر نیاز داریم؟ معمولاً در مناطقی که برف می‌بارد. وقتی می‌دانیم جایی هست که سقف باید بارهای بیشتری را تحمل کند، مثل سقفهایی با پانلهای خورشیدی، لازم می‌شود ظرفیت بارگذاری بیشتری در اختیار داشته باشیم. توصیه می‌کنیم یکبار دیگر داده‌های فنی ساندویچ پانلهای سقفی را مرور کنید و از تیم ما در اینباره مشاوره دریافت دارید.

چطور گامهای موجود روی هر ورقه روی قیمت آن تأثیر می‌گذارد؟

به طور خلاصه باید گفت هر چه گامها در پانلهای عایق سقفی بیشتر باشد، قیمت آن هم متعاقبا بیشتر خواهد شد. در صورتی که بخواهیم یک طرف از ساندویچ پانل گامهای بیشتری تعبیه کنیم، باید پهنای ورقۀ فلزی را افزایش دهیم. معمولا هر تعداد گامی که بخواهیم اضافه کنیم به معنی پهن‌تر شدن ورقه است؛ به همین خاطر است که پانلهای عایق با پنج گام هزینۀ به‌مراتب بیشتری نسبت به پانلهایی با سه گام دارند.

بیایید در اینجا جمع‌بندی کنیم: وقتی به‌دنبال پانل سقفی عایق می‌گردید، ابتدا موارد زیر را در نظر بگیرید:

  1. آیا روی سقف برفی می‌بارد یا
  2. قصد دارید روی پانلهای سقفی پانلهای خورشیدی نصب کنید یا خیر.

بعد نگاهی به ظرفیت بارگذاری جدول بارگذاری پانلهای سقفی بیندازید؛ می‌توانید این جدول را در گاتالوگ پیدا کنید. سپس قیمت مدلی را در نظر بگیرید که مناسب نیازهایتان است. در صورتی که به مشاوره حرفه‌ای نیاز پیدا کردید، ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم. با تکمیل فرم زیر، پانلهای سقفی مورد نیازتان را سفارش دهید:

 

ساندویچ پانل سقف یک، سه و پنچ گام

این مطلب برای شما چقدر مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 5 و 8 را با هم جمع نمایید.