تولید و فروش سازه سبک LSF

طراحی، تولید و مونتاژ سازه سبک LSF (جدید)

تکنولوژی فریم‌کد Framecad

قیمت سازه سبک LSF

سازه LSF روشی نوین برای ساخت سریع و ایمن انواع سازه می‌باشد که در سطح جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در شرکت نوردکاران فولادغرب سازه LSF را به روش نیوزلندی و با استفاده از تکنولوژی Framecad با برند تکنواِو TeknoEV طراحی و تولید می‌نماید.

ورق گالونیزه با استفاده از دستگاه رول فورمینگ مخصوص به صورت‌های پروفایل‌های مخصوص شکل داده شده و اجزاء اصلی ساه ساخته می‌شود و این اجزاء در محل احداث سازه، روی هم نصب و در نهایت اسکلت اولیه ایجاد می‌شود. در سازه‌ی LSF استفاده از مصالح سنتی به حداقل می‌رسد. برای تکمیل و عایق‌بندی سازه LSF از پشم شیشه برای دیوارها و ساندویچ پانل برای پوشش سقف می‌توان استفاده کرد. نمای داخلی و خارجی نیز از روش موجود مانند والکریت و یا کناف استفاده می‌شود.

ویژگی‌های منحصر بفرد سازه سبک LSF، اجرای سریع، وزن کمتر سازه، مقاومت در مقابل زلزله و بلایای طبیعی می‌توان اشاره کرد. قیمت سازه LSF نسبت به سایز سازه‌ها کمتر نمی‌باشد ولی با توجه صرفه‌جویی در انرژی، یه سرمایه‌گذاری محسوب می شود.

در ویدیوی رو به رو که از کارگاه تولیدی تکنواِو گرفته شده است، نحوه ی تولید و مونتاژ قطعات فولادی سازه سبک نشان داده می شود. برای تماشای ویدیو LSF بر روی آن کلیک کنید.

سازه سبک LSF چیست؟

سیستم ساخت قاب سبک فولادی LSF (Lightweight Steel Framing) یک سیستم ساختمانی است، که برای اجرای ساختمان‌های عمدتاً کوتاه مرتبه و میان مرتبه (حداکثر تا ۵ طبقه) استفاده می‌شود و مورد تأیید مهندسین عمران در کشورهای توسعه‌یافته و همچنین سازمان نظام مهندسی ایران می‌باشد. جنس سازه LSF ال اس اف از ورق گالوانیزه بوده و استفاده از این نوع اسکلت در کشور ما قدمتی حدوداً ده ساله دارد و به دلیل دارا بودن مزایای متعددی، استفاده از آن رشد چشمگیری یافته است. در حال حاضر تعداد قابل توجهی از پروژه‌های ساختمانی با استفاده از سازه LSF در کشور اجرا شده است.

سازه سبک LSF به دلیل عدم استفاده از مصالح سنگین، وزن پایین و عملکرد بهتری در برابر بار زلزله داشته و در مناطق زلزله‌خیز جزو بهترین گزینه‌ها در ساختمان‌سازی محسوب می‌شوند. در بدترین حالت و تحت شدیدترین زلزله اعضای قائم این سازه‌ها دچار پیچش گردیده و بر خلاف سازه‌های سنتی آوار ندارند. همچنین استفاده از عایق‌های حرارتی و صوتی مدرن در این صنعت، این سازه را در صدر سازه‌های ساختمانی مناسب برای مناطق خاص با اقلیم‌های بد آب و هوایی قرار داده است.

برتری سازه سبک LSF و ارجحیت آن نسبت به سازه‌های متداول به دلیل مقاومت بالای آن در برابر زلزله، افزایش پایایی و ماندگاری ساختمان، سبک بودن سازه، سرعت فوق‌العاده اجرا و کاهش هزینه ساخت است. در بین همه‌ی این عوامل، هزینه‌ی ساخت برای افراد یکی از مهم‌ترین آن‌هاست و موارد مختلفی در میزان آن اثرگذارند. مواردی مثل: نوع کاربری (مسکونی، اداری، …)، نقشه‌ی معماری، متراژ، تعداد طبقات، ارتفاع طبقات، دهانه‌ی ساختمان، دهانه‌ی بازشوها و نوع سقف، همگی عواملی هستند که در کاهش و یا افزایش قیمت تأثیرگذارند.

ویژگی‌های سازه سبک LSF

مقاوم در برابر زلزله

مقاوم در برابر زنگ‌خوردگی

مقاوم در برابر آتش‌سوزی

نصب آسان و سریع

تکنواو تولید کننده سازه سبک فولادی

گروه صنعتی تکنو او با بهره‌گیری از تکنولوژی پیشرفته تولیدکننده پیشرو جهانی دستگاه‌های ساخت سازه‌های فولادی سرد نورد (Framecad)، اقدام به تولید این سازه‌ها می‌نماید و با استفاده از نرم‌افزارهای پیشرفته‌ی همین شرکت جهت طراحی و محاسبات سازه، بهترین سازه‌ها را با دقیق‌ترین محاسبات ساختمانی ارائه می‌کند.

کاربردهای سازه سبک LSF

ساختمان‌های مسکونی و ویلا

سازه‌های تجاری و اداری

سازه‌های تجاری و آموزشی

سازه‌های صنعتی و سوله

برای مشاوره تماس بگیرید

041-34242025

سازه سبک LSF چیست؟

ساندویچ پانل اکونومی

سازه سبک LSF سازه‌ای پیش ساخته و سبک است که بر اساس طرح معماری بنا، در کارخانه تولید شده و سپس در محل ساختمان با استفاده از پیچ‌های سرمته‌ای، بولت‌ها و سایر اتصالات نصب و بر پا خواهد شد. از منظر بررسی مصالح‌ مورد استفاده در احداث بنا، مصالح سازه‌ای در تشکیل سازه LSF به کار می‌روند و اعضا و مقاطع سازه‌ای، مقاطع مرکب، اتصالات و ملحقات آن را تشکیل می‌دهند. سازه سبک LSF که شباهت زیادی به روش‌های ساخت ساختمان‌های چوبی دارد، براساس کاربرد اجزایی به نام استاد (Stud) یا وادار و تراک (Track) یا رانر شکل گرفته است و از ترکیب نیمرخ‌های فولادی گالوانیزه سرد نورد شده، ساختار اصلی ساختمان برپا می‌شود. مقاطع مورد استفاده در سازه سبک فولادی U,C و Z است، که معمولاً با اتصالات سرد به یکدیگر متصل می‌شوند.

انواع سازه‌های سبک LSF با استفاده از مقاطع فولادی جدار نازک به نام LGS تولید می‌شوند. این مقاطع در اصل محصولات فولادی نورد سرد می‌باشند که از ورق گالوانیزه با عرض پروفیل متغیر معمولاً ۸۹ تا ۳۰۸ میلی‌متر همچنین ضخامت‌های ۰٫۶ تا ۲٫۵ میلیمتر (بسته به طراحی و محاسبات انجام گرفته) تولید می‌شوند و به عنوان جایگزین سازه‌های فلزی یا بتنی موجود یا هر نوع حائل دیگر مورد استفاده در ساختمان‌سازی به کار برده می‌شوند. مقدار پوشش زینک بر روی آن و گرید مقاومتی آن باید مطابق استانداردهای مربوطه باشد.

فونداسیون سازه LSF طبق محاسبات انجام گرفته می‌تواند به صورت نواری یا گسترده اجرا شود و عمق آن نسبت به انواع سازه‌های متداول دیگر کمتر می‌باشد.

مشاوره طراحی سازه سبک LSF

مراحل ساخت سازه LSF

روش‌های نوین ساختمان‌سازی سالهاست که در کشورهای اروپایی و پیشرفته جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و با آزمایشات فنّی و تجربه‌های قابل قبولی که انجام گرفته، جایگاه خود را استحکام بخشیده است. خصوصاً با وجود بلایا و حوادث طبیعی از سویی و ضرورت‌های اقتصادی از سوی دیگر، صنعت ساخت مسکن به سمت استفاده هر چه بیشتر از این قبیل مصالح با هدف سبک‌سازی، سریع‌سازی و صرفه‌جویی در انرژی حرکت کرده است.

از آن جایی که کشور ما روی کمربند فعال زمین لرزه در جهان واقع شده است لذا سبک کردن ساختمان به روش‌های نوین از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد. سازه LSF یک سیستم پیش‌ساخته ساختمانی است که طی دو دهه اخیر در بسیاری از نقاط جهان برای تولید انبوه مسکن به کار رفته است. سازه LSF از مقاطع فولادی جدار نازک باز تشکیل شده است. این مقاطع با انجام عملیات نورد سرد بر روی ورق نازک فلزی ساخته می‌شود.