کاربردهای منحصر به فرد پلی استایرن منبسط شده (EPS)

توسط تحقیق و توسعه

در مقاله های قبلی درباره ی پلی استایرن که یکی از اصلی ترین مواد عایق تشکیل دهنده ی ساندویچ پانل است خواندیم. در اینجا سایر کاربرد های این ماده را با هم بررسی می کنیم.

پلی استایرن منبسط شده (EPS) فوق العاده قوی ، با دوام ، سبک ، سازگار با محیط زیست و عایق حرارتی بسیار موثری است که آن را برای طیف وسیعی از برنامه ها و صنایع ایده آل می کند. ما چند روش منحصر به فرد برای تأثیرگذاری همه کاره EPS انتخاب کرده ایم.

هنر و دکوراسیون

پلی استایرن را می توان به راحتی در اشکال و اندازه های مختلف قالب بندی کرد؛ یک مزیت بزرگ برای اهداف هنری و دکوراسیون. تطبیق پذیری پلی استایرن آن را به عنوان جایگزینی عالی برای سایر مواد تزئینی مورد استفاده هنرمندان ، افراد و متخصصان قرار می دهد.

  • طراحی های خارجی و داخلی
  • تزئینات رویداد
  • قرنیزهای تزئینی (کفی و دیواری)

در صنعت ساختمان ، پلی استایرن می تواند به عنوان یک جایگزین برای چوب سخت ، به یک راه حل مقرون به صرفه ، پایدار و با دوام برای انواع قرنیز ها تبدیل شود.

 

استفاده از باغبانی و محوطه سازی

از ویژگی های پلی استایرن سبک همراه با مزایای عایق بندی آن در صنعت باغداری برای رشد گیاهان و جوانه زدن نهال در سینی های بذر چند سلولی استفاده می شود.پلی استایرن بذرها و کمپوست را عایق بندی کرده و از باکتری ها و قارچ های مضر محافظت می کند.

  • سینی های بذر
  • گلدان
  • شناورهای شناور

 

پلی استایرن یک راه حل سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه برای پرورش گیاهان، رشد محصولات تازه و نمایش گلدان ها و سینی ها را ارائه می دهد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

5 از 5 ستاره (1 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

جمع 2 و 6 برابر است با؟