مقالات

توسط

اولین استفاده مدرن از بتن سبک (LWC) در سال ۱۹۱۷ به ثبت رسیده است، زمانی که شرکت ناوگان اضطراری آمریکا، ساخت کشتی‌هایی با این ترکیب را با توجه به عملکرد و مقاومت بالای آن آغاز کرد. از آن زمان به بعد بتن سبک به ماده‌ی رایج برای ساخت دیوارهای با تحمل بالا، پل‌ها، و سیستم فاضلاب تبدیل شده است.

توسط

در طول چند دهه گذشته، استفاده از ساندویچ پانل در ساخت‌وساز افزایش‌یافته است. ساندویچ پانل‌ها ارزان، سبک، نصب‌شان آسان، بهداشتی و عایق حرارتی فوق‌العاده‌ای هستند. با اینکه در مقابل آتش سوزی مقاوم هستند ولی باید اصول ایمنی در سازه‌های ساندویچ پانلی رعایت شود.

۵ توصیه برای نگهداری از سقف فلزی

توسط

استفاده از سقف فلزی، حفاظتی عالی فراهم می‌آورند و در مصرف انرژی بسیار بهینه هستند. سقف فلزی ایستاده، پانل‌های فلزی عایق یا سقف شیروانی شینگل با کمترین نگهداری تا دهه‌ها دوام خواهند آورد. چطور می‌توان طول عمر سقف فلزی را افزایش داد؟ در اینجا توصیه‌هایی گرد آورده‌ایم.

پلی اورتان چیست؟

توسط

پلی اورتان در سال ۱۹۳۷ برای نخستین بار توسط اتو بایر در آلمان کشف و بدلیل خواص ویژه، توسعه یافته و کاربردهای بسیاری در صنایع یافت. پس از تولید تجاری پلی‌اورتان در دهه‌ی ۱۹۴۰ و استفاده از پلی ال های اتری و استری در تولید فوم پلی اورتان استفاده از آن به عنوان عایق حرارتی و برودتی رواج یافت.

ساختمان سبز و پانل‌های فلزی

توسط

ساندویچ پانل ماندگاری و بهره‌وری انرژی را افزایش می‌دهد. کیفیت بالای ساندویچ پانل بام سازی با عملکردی عالی فراهم می‌کند. ساندویچ پانل در ساختمان‌های مسکونی، تجاری یا انبار سالن‌ها دوام و محافظت را بدون هزینه‌های گزاف سقف شیروانی فراهم می‌کند. ساختمان سبز به فلز بستگی دارد.

مزایای سقف شیروانی فلزی

توسط

در تمام ساختمان‌ها، پشت‌بام یکی از مهمترین اجزاء است. پشت‌بام از دارایی، کارکنان و خانواده شما محافظت می‌کند و به همین دلیل است که باید مقاوم و بادوام باشد. پشت‌بام فلزی به این دلیل که هر دو این ویژگی‌ها را دارد، گزینه‌ای بسیار محبوب است.

توسط

سقف ساندویچ پانل برای سازه‌ها کشاورزی و دام‌پروری ایده‌آل است، به خصوص برای آنهایی کاربری‌شان نگهداری گاو و ماکیان است. ساندویچ پانل بسیار بادوام است و با هرگونه طراحی سازگار و منعطف‌اند که به شما امکان ساخت یک بنای کشاورزی کاربردی، با نما و ظاهری رضایت بخش می‌دهد.

سازه سبک LSF

توسط

بدنه فولادی سبک یا سیستم قاب‌بندی فولادی LSF، روش ساخت‌و‌ساز جدیدی برای ساخت سریع و آسان ساختمان‌های بدنه فلزی مدرن است. فناوری ساختمان پیش‌ساخته با توسعه فناوری‌های جدید، عایق‌ها، روش‌های ساخت‌و‌ساز و کاهش هزینه تولید، راهی طولانی را طی‌کرده‌است.

۶ دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل

توسط

ساندویچ پانل در چند دهه اخیر اثبات کرده‌اند که راه‌حلی انقلابی در صنعت ساخت‌وساز هستند. در تعریف این مصالح ساختمانی آمده است که سازه‌ای خود حمایتی است که دو نیاز و منظور هم‌راستا را تأمین می‌کند، جداسازی فضا (پارتیشن بندی) سقف یا دیوار و عایق‌بندی حرارتی.

انواع مختلف فوم PIR و عکس‌العمل آن در برابر آتش

توسط

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد ساندویچ پانل و عایق فوم PIR به شما ارائه می‌دهم. توضیح می‌دهیم فوم PIR چیست؟ فرق بین فوم PIR و PUR را برایتان شرح می‌دهیم. در آخر، خواهید توانست بین ساندویچ پانل عایق فوم PIR، پانلی را انتخاب کنید که به بهترین وجه ممکن مناسب نیازهای پروژه‌تان است.

اتمسفر کنترل شده: نکاتی در مورد نصب ساندویچ پانل

توسط

در این مطلب، در مورد اتمسفر کنترل شده یک سردخانه صحبت خواهیم کرد. ابتدا، بحث را با تعریف اتمسفر کنترل شده شروع خواهیم کرد. سپس، به تبیین برنامه اتمسفر کنترل شده خواهیم پرداخت و در نهایت، مناسب‌ترین نوع ساندویچ پانل برای ساخت سردخانه با اتمسفر کنترل شده را مشخص خواهیم کرد.

فوم پلی‌اورتان (PUR) یا پشم سنگ؟

توسط

اگر دنبال عایقی برای سقف می‌گردید پیشنهاد می‌کنیم مقاله پیش‌رو را مطالعه بفرمائید. ابتدا فرق بین عایق‌های PIR، فوم PUR و پشم سنگ را توضیح می‌دهم. بعد توضیح می‌دهم از کدام نوع عایق استفاده کنید. در آخر هم متوجه خواهید شد توان عایق‌بندی پانل فلزی پشم سنگ در چه حدی است.