دانشنامه

توسط

دیافراگم ها "محکم کننده های عرضی" هستند که کاربرد های زیادی دارند. در این پست به چند مورد از این کاربرد ها می پردازیم.

 

توسط

ورق گالوانیزه، نامی که عادت به شنیدنش داریم هنگامی که صحبت از لایه های محافظ بیرونی ساندویچ پانل می شود. چه تک رو چه دو رو، به دلیل مقاومت بالای و وزن سبک این ورق؛ ما همیشه از این ورق استفاده می کردیم. اما از چند مدل ورق گالوانیزه میتوان برای تهیه ساندویچ پانل استفاده کرد؟

توسط

در این ویدیو ساخت خانه ی مسکونی ویلایی با ساندویچ پانل ها آموزش داده شده است. نصب این مصالح به هنگامی که آنها  را برای ساخت امکان مسکونی به کار می بریم  به مهارت بالاتر، تاکنیک های تخصصی تر و طرافت بیشتری نیاز دارد و عمده ی تفاوت آن با محیط های صنعتی و کارگاهی لزوم زیبایی بصری مصالح است.

توسط

در این پست وبلاگ ، ما دانش خود را به اشتراک خواهیم گذاشت و از ویژگی های انواع مختلف ساندویچ پانل استفاده خواهیم کرد تا قیمت هر کدام از آنها توضیح داده شوند. در خواهیم یافت که چگونه در خرید ساندویچ پانل، هزینه های کمتری بپردازید و ساندویچ پانل مناسب برای سازه ی خود انتخاب کنید.

توسط

رنگ روشن یا تیره ؟ انتخاب رنگ ساندویچ پانل همواره برای مهندسان خوش ذوق که به دنبال طرحی خاص هستند، یک چالش بزرگ است. آیا رنگ ساندویچ پانل در انتقال حرارت آن تاثیر دارد؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم.

توسط

در این ویدیو نحوه ی ساخت و مهر موم تخته ی کامپوزیت عرشه فولادی آموزش داده شده است.

توسط

فیلم کوتاه در مورد نحوه ساخت کف پلی اورتان. این ماده به صورت مایع و در دو جز  شیمیایی خریداری می شود که پس از مخلوط شدن با یکدیگر واکنش می دهند و فوم ایجاد میکنند. فوم های پلی اورتان سفت، سخت و برای انواع قالب ها مناسبند.  همچنین برای آنها تراکم و چگالی های مختلف وجود دارد. بررسی کنید کدام یک را خریداری می کنید!

توسط

2 عامل وجود دارد که باید در مبحث آتش سوزی در نظر گرفته شود: واکنش در برابر آتش و مقاومت در برابر آتش.

توسط

در این ویدیو سه نکته اساسی و مهم در نصب ناودانی را خواهیم دانست.
آب باران یک عنصر طبیعی است که در صورت عدم کنترل می‌تواند سبب خسارت جبران‌ناپذیر و ویرانی ساختمان گردد جهت انتقال آب و محافظت از ساختمان‌های مسکونی و صنعتی و همچنین برای زیباسازی نمای ساختمان می‌توان از این محصول در رنگ‌های متنوع بهره جست.

توسط

ساخت یک ساختمان با سیستم ساندویچ پانل با صفحات عایق بسیار سریع‌تر و مقرون به‌صرفه‌تر از نوع ساخت‌وساز آجر و ملات است؛ در عین حال به دلیل مواد عایق قابل‌بازیافت در صفحات، یک انتخاب سازگار با محیط‌زیست نیز محسوب می‌شود.

توسط

مشاغل تولیدی معمولاً به عملیات های پر مصرف انرژی متکی هستند و این امر نیاز به اجرای روشهای صرفه جویی در مصرف انرژی را برای کاهش هزینه های افزایش انرژی ایجاد می کند. مراحل زیر به راحتی برای بررسی کافی است:

توسط

در این ویدیو روش  نصب درست ساندویچ پانل سقفی آموزش داده شده است. (به همراه زیرنویس فارسی)