دانشنامه

اشتباهات رایج در خرید ساندویچ پانل سقفی

توسط

ساندویچ پانل سقفی متشکل از دو لایه فلزی یا ماده محکم دیگر که در دو طرف لایه عایق چسیبده شده است. ساندویچ پانل سقفی همزمان ‌دارای چند کاربرد است و برای نصب به تعداد نفرات کمتری نیاز است. هنگام انتخاب و خرید ساندویچ پانل سقفی اشتباهاتی رخ می‌دهد، در اینجا به برخی از اینها نگاهی بیندازیم.

مقایسه ساندویچ پانل سقفی با ورق پروفایل سقفی

توسط

این روزها کاهش میزان انرژی مصرفی اهمیت زیادی دارد. پیشرفت‌های زیادی در راستای افزایش کیفیت عایق‌بندی سازه‌ها صورت گرفته است. ولی ساندویچ پانل سقفی پرطرفدارتر از بقیه راه‌کارها هستند. در اینجا ساندویچ پانل را با ورق پروفایل معمولی سقف شیروانی مقایسه می‌کنیم.

مصالح عایق‌کاری ساختمان‌ها

توسط

امروزه عایق بودن ساختمان مهم است. بنابراین شما باید عایق‌های موجود را بشناسید و یک یا چند موردی که به نیاز‌های شما بهتر پاسخ می‌دهند را انتخاب کنید. در زیر لیستی از محبوب‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین مواد عایق می‌آوریم تا برای گرفتن تصمیمی دقیق به شما کمک کند.

تاریخچه مختصر پلی‌استایرن

توسط

احتمالاً آشنایی کافی با بسیاری از موارد استفاده رایج پلی استایرن دارید، پلیمر پلاستیکی همه‌کاره که استفاده گسترده‌ای در جعبه‌بندی و عایق‌بندی دارد. اما آیا می‌دانستید که استفاده از آن به قرن نوزدهم برمی‌گردد؟

مقادیر R و U در عایق‌بندی ساختمان‌ها

توسط

دانستن تفاوت میان مقادیر R و U کمک‌تان می‌کند تا در انتخاب مصالح ساختمانیِ متناسب با پروژه‎ که عایق‌بندی حرارتی‌شان متناسب با اقلیم منطقه باشد موثرترین و بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

توسط

ساندویچ‌پانل فولادی می‌توانند در صنایع مادر، مانند صنعت خودروسازی، بسیار مفید بوده و هزینه‌ها را کاهش دهند. از فواید شایان ذکر این پانل‌ها می‌توان به نسبت سفتی/قدرت بالا، جذب انرژی بالا، انعطاف‌پذیری در اشغال‌ نکردن فضا، و مواردی از این نوع اشاره کرد.

تفاوت ساندویچ پانل XPS با ساندویچ پانل EPS

توسط

در این نوشته خصوصیات و تفاوت‌های ساندویچ پانل یا عایق میانی EPS و XPS را با هم بررسی و مقایسه می‌کنیم.

راهنمای نصب ساندویچ پانل سقفی

توسط

این نوشته نصاب‌های ساندویچ پانل را با مسائل کلیدی که برای نصب ساندویچ پانل سقفی عایق‌بندی شده نیاز دارد آشنا می‌کند. این دستورالعمل باید به همراه توصیه‌های تولید کننده ساندویچ پانل خوانده شود و حتما باید با مشخصات فنی مربوط به ساندویچ پانل دنبال شوند.

مقایسه ساندویچ پانل PUR و EPS

توسط

از ساندویچ پانل می‌توان در ساخت دیوار و سقف ساختمان و همچنین در پوشش‌ تجهیزات صنعتی، دستگاه‌های تهویه و غیره استفاده کرد. ساندویچ پانل‌ها طی پروسه‌‌ی پیوسته‌ی اتصال هسته‌ی عایق به لایه‌های خارجی، که غالبا دو ورق فلزی است، تولید می‌شوند. حاصل کار ساندویچ پانلی‌ست متشکل از چندین لایه.

توسط

ساندویچ پانل با عایق پلی اورتان که با استفاده از تکنولوژی‌های جدید تولید می‌شود و از ایده‌آل‌‌ترین مواد به عنوان عایق حرارتی، آب و صدا هستند، در مقایسه با سایر مواد جایگزین، مزایای بسیاری را ارائه می‌دهند. تولید با کیفیت برتر می‌تواند از طریق کنترل‌های کیفی و حساس در طول پروسه تولید حاصل شود.

توسط

نصب ساندویچ پانل‌ دیواری دارای مزایای شگفت‌انگیز صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌باشد. ساندویچ پانل در طول حیات ساختمان عایقی با کیفیت بالا، محیط گرمایی با تضمین کنترل و تعمیر و نگهداری آسان را فراهم می‌آورد. با استفاده از ساندویچ پانل هر نوع ساختمانی را می‌توان عایق ساخت.

توسط

فوم جامد پلی اورتان (Polyurethane rigid foam یا به صورت مخفف PUR) از دهه‌ی ۱۹۶۰ در صنعت ساخت و ساز به عنوان یک ماده‌ی عایق ساندویچ پانل با راندمان بالا استفاده شده است. توسعه‌ی صنعتی در اورپا و آمریکا منجر به تولید نسل دوم که پلی‌ایزوسیانوریت (Polyisocyanurate) فوم پلی‌ایزو جامد یا PIR شد.