مقالات

چه فرقی بین ساندویچ پانل سقفی سه گام و پنج گام وجود دارد؟

توسط

هنگام سفارش ساندویچ پانل سقفی به چه نکته‌هایی باید دقت کرد؟ ساندویچ پانلی که برای سقف می‌خریم چند گام باید داشته باشد؟ معمولا موقع معرفی ساندویچ پانل سقفی به مشتریان، با چنین سوالاتی مواجه می‌شویم. انواع ساندویچ پانل با یک، دو، سه، چهار، پنج و شش گام وجود دارد. فرق اینها در چیست؟

چگونه عایق‌بندی حرارتی را اندازه‌گیری کنیم؟

توسط

ویژگی اصلی ماده‌ی عایق حرارتی، توانایی آن در کاهش تبادل گرما بین سطح و محیط یا بین یک سطح و سطح دیگراست. قاعده‌ی کلی این است که هرچه قدر هدایت گرمایی یک ماده پایین‌تر باشد، توانایی آن در عایق‌سازی برای ضخامت معین مواد و مجموعه‌ای از شرایط بیشتر است.

دیافراگم سقف چیست؟

توسط

طراحی ساختمانی فلزی در برابر نیروهای بادی و ارتعاشی شامل محاسبه نیروهای برشی که بر روی دیوارها وارد می‌شود و طراحی روشی برای انتقال این نیروها به سازه عمودی است. سقف سازه حاوی اجزایی است که دیافراگم سقف نامیده می‌شود و به عنوان انتقال‌دهنده نیروهای باد و حرکت ارتعاشی در برابر دیوارهای بیرونی عمل می‌کند.

مزایای ورق گالوانوم

توسط

تقریباً تمام مواد فولادی که شما استفاده می‌کنید دارای یک پوشش محافظ برای جلوگیری از خوردگی هستند. این نوع فولاد اصطلاحاً «فولاد گالوانیزه» نامیده می‌شود اما این اسم، پوششی را كه در سال ۱۹۷۲ توسط بتلهم استیل ساخته شد به طور دقیق توصیف نمی‌کند. گالوانوم نوعی پوشش برای ورق فولادی می‌باشد.

توسط

دانستن نقاط ذوب فلزات مختلف برای سازنده‌ها و جوشکارها حائز اهمیت است. فلزات به کندی ذوب می‌شوند، زیرا فلز گرما را جذب می‌کند. پیش از اینکه یک قطعه فلز به نقطه ذوب کامل برسد، ممکن است شروع به نرم شدن و پیچ خوردن کند. نقطه ذوب فلز را نقطه‌ای در نظر می‌گیریم که در آن فلز مایع شده است.

توسط

فرآیند تولید پلی اورتان بیش از ۸۰ سال پیش ثبت شد. پلی اورتان انقلابی در ساختمان‌های مسکونی و تجاری ایجاد کرده است. پلی اورتان ماده‌ای بسیار با دوام، نسبتاً ارزان و کارآمد است. مقاومت، استحکام و خصوصیات عملکردی پلی اورتان باعث محبوبیت آن شده است.

اصول پایه سردخانه و انبارهای یخچالی

توسط

اصول پایه و نحوه استفاده از سردخانه، انواع مختلف آنها را بیان می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که چگونه سردخانه‌ کل زنجیره سرمایشی را ممکن می‌سازد.

انواع سازه‌های صنعتی

توسط

ساختمان و سازه‌های صنعتی یکی از چهار نوع املاک تجاری (صنعتی، فروشگاهی، دفتر و همه منظوره) است. این املاک طبقه‌بندی گسترده‌ای دارد و شامل انواع مختلفی از ساختمانها می‌شود. در اینجا توضیحات مختصری در مورد هشت نوع از سازه‌های صنعتی عمده آورده‌ایم.

توسط

پلی استایرن نوعی پلیمر با خواص ترموپلاستیک است. پلی استایرن در قالب و اشکال گوناگون موجود بوده و دارای کاربردهای مختلفی، از بسته‌بندی گرفته تا عایق داخلی ساندویچ پانل می‌باشد. در ادامه به چند حقیقت جالب درباره پلی استایرن که ممکن است بدانید یا ندانید، اشاره می‌کنیم.

فلاشینگ سقف شیروانی

توسط

در ایوان، دیوار، در و پنجره‌ها، و حتی در پی خانه، از فلاشینگ استفاده می‌شود. فلاشینگ در ساخت سقف اهمیت بیشتری دارد. هرچیزی که از میان سقف بگذرد یا به آن وصل شود، یک فلاشینگ خواهد داشت. دودکش، پنجره شیروانی، پنجره سقف، تهویه و آبرو و ناودانی در جایی که به سقف وصل می‌شوند، فلاشینگ دارند.

مزایا و معایب سقف آلومینیومی

توسط

سقف آلومینیومی به دلیل فواید بسیاری که این ماده ساختمانی دارد در میان صاحبان خانه محبوبیت دارد. برای مثال، ‌بام‌های ساخته‌شده از آلومینیوم، بادوام، جذاب، کاهش‌دهنده مصرف انرژی و با قیمت مناسب هستند. اگرچه چند دهه‌ی پیش، آلومینیوم کمترین ترجیح برای بام بود.

دلایل اصلی استفاده از سقف فلزی

توسط

بسیاری از مالکین و سازندگان مسکن به ویژگی‌ها و مزایای برجسته سقف فلزی پی برده‌اند. در واقع، براساس تحقیقی افزایش استفاده از ورق سقف فلزی برای بیشتر ساختمان‌های مسکونی و تجاری گزارش شده است.