دانشنامه

توسط

کارآیی و عملکرد عایق حرارتی در محیط ساخته شده در درجه اول به پارامترهای مواد سازنده و مشخصات عایق آنها و همچنین عوامل زیر بستگی دارد

توسط

در مقاله های قبلی  درباره ی پلی استایرن که یکی از اصلی ترین مواد عایق تشکیل دهنده ی ساندویچ پانل است خواندیم. در اینجا سایر کاربرد های این ماده را با هم بررسی می کنیم.

توسط

پلی ایزوسیانورات (Polyisocyanurate) و یا پلی ایزو (Polyiso) که ،بسیار شبیه فوم پلی اورتان است، یک عایق کف بسته و محکم است که از دو طرف به روکش ها متصل شده و از ترکیبات آلی و غیر آلی تشکیل شده است.

توسط

یک سازه ی فضایی ( space frame ) می تواند به عنوان یک سازه سفت و سخت ، سبک وزن  و شبیه خرپا تعریف شود. این ساختار از پایه های بهم پیوسته در یک الگوی هندسی منظم تشکیل میشود.

توسط

سقف را می توان اولین خط دفاعی ساختمانهای تجاری یا صنعتی دانست که از خطرات طبیعی مانند باد ، باران ، آتش سوزی ، تگرگ ، یخ ، برف و گرمای شدید محافظت می کند. سقف همچنین آسیب پذیرترین قسمت ساختمان نیز محسوب می شود.

توسط

ساندویچ پانل پشم سنگ یکی از انواع ساندویچ پانل های عایق و مقاوم در برابر ضربه است که ساختاری متفاوت با دو ساندویچ پانل پلی اورتان و پلی استایرن دارد. پشم سنگ ساختاری رشته ایی و لیف مانندی دارد.

توسط

اکثر ساختمان ها ترک هایی در بافت خود ایجاد می کنند، که اغلب بلافاصله پس از ساخت در هنگام خشک شدن مواد ایجاد می شوند، اما گاهی دیرتر دچار ترک می شوند. بیشتر ترک های اولیه از نظر ساختاری قابل توجه نیستند و به راحتی ترمیم می شوند.

توسط

از وسایل حفاظت شخصی (PPE) می توان برای محافظت از مردم در برابر انواع خطرات استفاده کرد.

تجهیزات حفاظت شخصی ممکن است شامل موارد زیادی می باشد. در اینجا این موارد را با هم بررسی میکنیم .

  •  

توسط

فوم های اسپری پلی اورتان پس از مخلوط شدن و تزریق به قالب، اغلب بر اساس سرعت انبساط و زمان پخت دسته بندی می شوند. این مواد عموما با دو حالت به عمل می آیند : یا به حالت رشد آهسته و یا پخت سریع.

توسط

اصطلاح روکش ساختمان به اجزایی اطلاق می شود که به ساختار اولیه یک ساختمان متصل می شوند تا سطوح خارجی را تشکیل دهند. این در مقابل ساختمان هایی است که سطوح خارجی در آنها توسط عناصر ساختاری مانند دیوارهای سنگ تراشی یا سطوح اعمال شده مانند اندودکاری شکل می گیرند.

توسط

فعالیت‌های ساختمانی می‌تواند مقادیر زیادی مواد زائد تولید کند که پس از ساخت و ساز باید دفع شوند. علاوه بر این، در پایان عمر یک ساختمان، ممکن است ساختمان آسیب ببیند و یا تخریب شود و مقدار قابل توجهی زباله تولید کند. ضایعات ساختمانی شامل زباله‌هایی هستند که در طی فعالیت‌های ساختمانی تولید می‌شوند.