دانشنامه

توسط

ساندویچ‌پانل فولادی می‌توانند در صنایع مادر، مانند صنعت خودروسازی، بسیار مفید بوده و هزینه‌ها را کاهش دهند. از فواید شایان ذکر این پانل‌ها می‌توان به نسبت سفتی/قدرت بالا، جذب انرژی بالا، انعطاف‌پذیری در اشغال‌ نکردن فضا، و مواردی از این نوع اشاره کرد.

تفاوت ساندویچ پانل XPS با ساندویچ پانل EPS

توسط

در این نوشته خصوصیات و تفاوت‌های ساندویچ پانل یا عایق میانی EPS و XPS را با هم بررسی و مقایسه می‌کنیم.

راهنمای نصب ساندویچ پانل سقفی

توسط

این نوشته نصاب‌های ساندویچ پانل را با مسائل کلیدی که برای نصب ساندویچ پانل سقفی عایق‌بندی شده نیاز دارد آشنا می‌کند. این دستورالعمل باید به همراه توصیه‌های تولید کننده ساندویچ پانل خوانده شود و حتما باید با مشخصات فنی مربوط به ساندویچ پانل دنبال شوند.

مقایسه ساندویچ پانل PUR و EPS

توسط

از ساندویچ پانل می‌توان در ساخت دیوار و سقف ساختمان و همچنین در پوشش‌ تجهیزات صنعتی، دستگاه‌های تهویه و غیره استفاده کرد. ساندویچ پانل‌ها طی پروسه‌‌ی پیوسته‌ی اتصال هسته‌ی عایق به لایه‌های خارجی، که غالبا دو ورق فلزی است، تولید می‌شوند. حاصل کار ساندویچ پانلی‌ست متشکل از چندین لایه.

توسط

ساندویچ پانل با عایق پلی اورتان که با استفاده از تکنولوژی‌های جدید تولید می‌شود و از ایده‌آل‌‌ترین مواد به عنوان عایق حرارتی، آب و صدا هستند، در مقایسه با سایر مواد جایگزین، مزایای بسیاری را ارائه می‌دهند. تولید با کیفیت برتر می‌تواند از طریق کنترل‌های کیفی و حساس در طول پروسه تولید حاصل شود.

توسط

نصب ساندویچ پانل‌ دیواری دارای مزایای شگفت‌انگیز صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌باشد. ساندویچ پانل در طول حیات ساختمان عایقی با کیفیت بالا، محیط گرمایی با تضمین کنترل و تعمیر و نگهداری آسان را فراهم می‌آورد. با استفاده از ساندویچ پانل هر نوع ساختمانی را می‌توان عایق ساخت.

توسط

فوم جامد پلی اورتان (Polyurethane rigid foam یا به صورت مخفف PUR) از دهه‌ی ۱۹۶۰ در صنعت ساخت و ساز به عنوان یک ماده‌ی عایق ساندویچ پانل با راندمان بالا استفاده شده است. توسعه‌ی صنعتی در اورپا و آمریکا منجر به تولید نسل دوم که پلی‌ایزوسیانوریت (Polyisocyanurate) فوم پلی‌ایزو جامد یا PIR شد.

مصالح ساختمانی - ساندویچ پانل - آجر - گچ - سفال

توسط

در ساندویچ پانل با توجه به نوع کاربرد از عایق‌های مختلفی استفاده می‌شود. سبکی و میزان مقاومت در برابر آتش از دیگر خصوصیت‌هایی است که در عایق‌های مورد استفاده در ساندویچ پانل مدنظر قرار می‌گیرد. در این نوشته چند مورد از عایق‌های ساندویچ پنل را بررسی خواهیم کرد.

انواع ساندویچ پانل

توسط

ساندویچ پانل در انوع مختلف سقفی و دیواری تولید می‌شوند. فرق اصلی بین ساندویچ پانل سقف و دیواری نوع پروفایل ورق رو می‌باشد. که اصولا ساندویچ پانل سقفی برای افزایش استقامت دارای برآمدگی‌هایی هستند ولی پروفایل هر دو سمت ساندویچ پانل دیواری فقط دارای شیارهای خیلی کوچک می‌باشد.

پانل های ساندویچی

توسط

ساندویچ پانل کمپوزیتی در حقیقت از دو بخش اصلی تشکیل شده است. نخست هسته‌ی میانی که ضعیف و معمولاً حجیم است. دیگری ورق‌های واقع در دو طرف هسته که قوی و معمولاً نازک هستند. معمولاً هسته‌ی ضعیف میانی از جنس فوم یا لانه زنبوری می‌باشد و ورق‌های دو طرف از ورق گالوانیزه ساخته می‌شوند.

ساندویچ پانل‌های آماده بارگیری در شرکت نوردکاران فولادغرب

توسط

نياز گسترده و روزافزون جامعه به ساختمان و مسکن و ضرورت استفاده از روش‌ها و مصالح جدید به منظور افزایش سرعت ساخت و عمر مفید، سبک‌سازی و نیز مقاوم نمودن ساختمان در برابر زلزله را بیش از پیش مطرح کرده است. ساندویچ پانل بهترین گزینه می‌باشد.

خط تولید ساندویچ پانل پیوسته کانتینیوز

توسط

در طی ۵۰ سال اخیر ساندویچ پانل‌ به عنوان عضوی که از گزینه‌های به صرفه اقتصادی در ساخت‌و‌ساز، مطرح شده است. مواد به کار رفته در ساندویچ پانل همواره متشکل از دو لایه‌ روکش (مصالح با رویه فلزی صلب یا ورق‌های منعطف همچون آلومینیوم کم‌ضخامت (بسته به نوع کاربردی) و یک ماده عایق در هسته است.