دانشنامه

توسط

دانستن نقاط ذوب فلزات مختلف برای سازنده‌ها و جوشکارها حائز اهمیت است. فلزات به کندی ذوب می‌شوند، زیرا فلز گرما را جذب می‌کند. پیش از اینکه یک قطعه فلز به نقطه ذوب کامل برسد، ممکن است شروع به نرم شدن و پیچ خوردن کند. نقطه ذوب فلز را نقطه‌ای در نظر می‌گیریم که در آن فلز مایع شده است.

توسط

فرآیند تولید پلی اورتان بیش از ۸۰ سال پیش ثبت شد. پلی اورتان انقلابی در ساختمان‌های مسکونی و تجاری ایجاد کرده است. پلی اورتان ماده‌ای بسیار با دوام، نسبتاً ارزان و کارآمد است. مقاومت، استحکام و خصوصیات عملکردی پلی اورتان باعث محبوبیت آن شده است.

اصول پایه سردخانه و انبارهای یخچالی

توسط

اصول پایه و نحوه استفاده از سردخانه، انواع مختلف آنها را بیان می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که چگونه سردخانه‌ کل زنجیره سرمایشی را ممکن می‌سازد.

انواع سازه‌های صنعتی

توسط

ساختمان و سازه‌های صنعتی یکی از چهار نوع املاک تجاری (صنعتی، فروشگاهی، دفتر و همه منظوره) است. این املاک طبقه‌بندی گسترده‌ای دارد و شامل انواع مختلفی از ساختمانها می‌شود. در اینجا توضیحات مختصری در مورد هشت نوع از سازه‌های صنعتی عمده آورده‌ایم.

توسط

پلی استایرن نوعی پلیمر با خواص ترموپلاستیک است. پلی استایرن در قالب و اشکال گوناگون موجود بوده و دارای کاربردهای مختلفی، از بسته‌بندی گرفته تا عایق داخلی ساندویچ پانل می‌باشد. در ادامه به چند حقیقت جالب درباره پلی استایرن که ممکن است بدانید یا ندانید، اشاره می‌کنیم.

فلاشینگ سقف شیروانی

توسط

در ایوان، دیوار، در و پنجره‌ها، و حتی در پی خانه، از فلاشینگ استفاده می‌شود. فلاشینگ در ساخت سقف اهمیت بیشتری دارد. هرچیزی که از میان سقف بگذرد یا به آن وصل شود، یک فلاشینگ خواهد داشت. دودکش، پنجره شیروانی، پنجره سقف، تهویه و آبرو و ناودانی در جایی که به سقف وصل می‌شوند، فلاشینگ دارند.

مزایا و معایب سقف آلومینیومی

توسط

سقف آلومینیومی به دلیل فواید بسیاری که این ماده ساختمانی دارد در میان صاحبان خانه محبوبیت دارد. برای مثال، ‌بام‌های ساخته‌شده از آلومینیوم، بادوام، جذاب، کاهش‌دهنده مصرف انرژی و با قیمت مناسب هستند. اگرچه چند دهه‌ی پیش، آلومینیوم کمترین ترجیح برای بام بود.

دلایل اصلی استفاده از سقف فلزی

توسط

بسیاری از مالکین و سازندگان مسکن به ویژگی‌ها و مزایای برجسته سقف فلزی پی برده‌اند. در واقع، براساس تحقیقی افزایش استفاده از ورق سقف فلزی برای بیشتر ساختمان‌های مسکونی و تجاری گزارش شده است.

مزایای سقف ساندویچ پانلی

توسط

سقف فلزی سازه‌ای ساخته شده از ورق پروفیلی یا تایل فلزی می‌باشد، که از جمله مصالح خاص و مهم در هر نوع پوشش یک سازه به شمار می‌آید. سقف فلزی می‌تواند متشکل از ساندویچ پانل با انواع مختلفی از جمله ورق فولادی، آلوزینک یا آلومینیم باشد.

سیستم یکپارچه برای ساندویچ پانل ­های فلزی عایق

توسط

ساندویچ پانل فلزی عایق انتخابی مناسب برای همه‌ی محیط‌ها هستند. از سردخانه و تاسیسات فراوری مواد غذایی گرفته تا نماهای بیرونی ساختمان و منازل، ساندوبچ پانل‌ها می‌توانند سال‌ها کارآمدی پایدار از خود نشان دهند. یکی از دلایل اصلی این موضوع، کارآیی این سیستم یکپارچه است.

ساندویچ پانل مخصوص سوله، انبار و کارگاه

توسط

طرح ساندویچ پانل را بیابید که برای سازه‌تان مناسب باشد. چه یک کارخانه‌ی صنعتی، یک موسسه‌ی آموزشی، یک واحد سردخانه یا یک ساختمان معماری داشته باشید، می‌‌توانید پروفیلی را بیابید که برای طراحی ساختمان بی‌نقص است. از کارکرد، مقرون‌به‌صرفه بودن و زیبایی معاصر طرح پانل لذت ببرید.

توسط

استفاده از ساندویچ پانل PUR و PIR برای ساخت سازه‌های مخصوص کشاورزی بسیار مناسب است. ساخت یک مجتمع کشاورزی نیازمند چیست؟ به طور قطع نیاز دارد سریع ساخته شود، هزینه زیادی نبرد، و حداقل بدون مشکل ۲۰ سال کار کند.