مقالات

مزایای سقف ساندویچ پانلی

توسط

سقف فلزی سازه‌ای ساخته شده از ورق پروفیلی یا تایل فلزی می‌باشد، که از جمله مصالح خاص و مهم در هر نوع پوشش یک سازه به شمار می‌آید. سقف فلزی می‌تواند متشکل از ساندویچ پانل با انواع مختلفی از جمله ورق فولادی، آلوزینک یا آلومینیم باشد.

سیستم یکپارچه برای ساندویچ پانل ­های فلزی عایق

توسط

ساندویچ پانل فلزی عایق انتخابی مناسب برای همه‌ی محیط‌ها هستند. از سردخانه و تاسیسات فراوری مواد غذایی گرفته تا نماهای بیرونی ساختمان و منازل، ساندوبچ پانل‌ها می‌توانند سال‌ها کارآمدی پایدار از خود نشان دهند. یکی از دلایل اصلی این موضوع، کارآیی این سیستم یکپارچه است.

ساندویچ پانل مخصوص سوله، انبار و کارگاه

توسط

طرح ساندویچ پانل را بیابید که برای سازه‌تان مناسب باشد. چه یک کارخانه‌ی صنعتی، یک موسسه‌ی آموزشی، یک واحد سردخانه یا یک ساختمان معماری داشته باشید، می‌‌توانید پروفیلی را بیابید که برای طراحی ساختمان بی‌نقص است. از کارکرد، مقرون‌به‌صرفه بودن و زیبایی معاصر طرح پانل لذت ببرید.

توسط

استفاده از ساندویچ پانل PUR و PIR برای ساخت سازه‌های مخصوص کشاورزی بسیار مناسب است. ساخت یک مجتمع کشاورزی نیازمند چیست؟ به طور قطع نیاز دارد سریع ساخته شود، هزینه زیادی نبرد، و حداقل بدون مشکل ۲۰ سال کار کند.

اشتباهات رایج در خرید ساندویچ پانل سقفی

توسط

ساندویچ پانل سقفی متشکل از دو لایه فلزی یا ماده محکم دیگر که در دو طرف لایه عایق چسیبده شده است. ساندویچ پانل سقفی همزمان ‌دارای چند کاربرد است و برای نصب به تعداد نفرات کمتری نیاز است. هنگام انتخاب و خرید ساندویچ پانل سقفی اشتباهاتی رخ می‌دهد، در اینجا به برخی از اینها نگاهی بیندازیم.

مقایسه ساندویچ پانل سقفی با ورق پروفایل سقفی

توسط

این روزها کاهش میزان انرژی مصرفی اهمیت زیادی دارد. پیشرفت‌های زیادی در راستای افزایش کیفیت عایق‌بندی سازه‌ها صورت گرفته است. ولی ساندویچ پانل سقفی پرطرفدارتر از بقیه راه‌کارها هستند. در اینجا ساندویچ پانل را با ورق پروفایل معمولی سقف شیروانی مقایسه می‌کنیم.

مصالح عایق‌کاری ساختمان‌ها

توسط

امروزه عایق بودن ساختمان مهم است. بنابراین شما باید عایق‌های موجود را بشناسید و یک یا چند موردی که به نیاز‌های شما بهتر پاسخ می‌دهند را انتخاب کنید. در زیر لیستی از محبوب‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین مواد عایق می‌آوریم تا برای گرفتن تصمیمی دقیق به شما کمک کند.

تاریخچه مختصر پلی‌استایرن

توسط

احتمالاً آشنایی کافی با بسیاری از موارد استفاده رایج پلی استایرن دارید، پلیمر پلاستیکی همه‌کاره که استفاده گسترده‌ای در جعبه‌بندی و عایق‌بندی دارد. اما آیا می‌دانستید که استفاده از آن به قرن نوزدهم برمی‌گردد؟

مقادیر R و U در عایق‌بندی ساختمان‌ها

توسط

دانستن تفاوت میان مقادیر R و U کمک‌تان می‌کند تا در انتخاب مصالح ساختمانیِ متناسب با پروژه‎ که عایق‌بندی حرارتی‌شان متناسب با اقلیم منطقه باشد موثرترین و بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

توسط

ساندویچ‌پانل فولادی می‌توانند در صنایع مادر، مانند صنعت خودروسازی، بسیار مفید بوده و هزینه‌ها را کاهش دهند. از فواید شایان ذکر این پانل‌ها می‌توان به نسبت سفتی/قدرت بالا، جذب انرژی بالا، انعطاف‌پذیری در اشغال‌ نکردن فضا، و مواردی از این نوع اشاره کرد.

تفاوت ساندویچ پانل XPS با ساندویچ پانل EPS

توسط

در این نوشته خصوصیات و تفاوت‌های ساندویچ پانل یا عایق میانی EPS و XPS را با هم بررسی و مقایسه می‌کنیم.

راهنمای نصب ساندویچ پانل سقفی

توسط

این نوشته نصاب‌های ساندویچ پانل را با مسائل کلیدی که برای نصب ساندویچ پانل سقفی عایق‌بندی شده نیاز دارد آشنا می‌کند. این دستورالعمل باید به همراه توصیه‌های تولید کننده ساندویچ پانل خوانده شود و حتما باید با مشخصات فنی مربوط به ساندویچ پانل دنبال شوند.