دانشنامه

توسط

درای وال نوعی دیوار است که در معنای فارسی به آن دیوار خشک می‌گویند. زیرا که در ساخت این دیوار از هیچگونه مصالح تر (مانند ملات ماسه سیمان و…) استفاده نمی‌شود. دیوار خشک در ساختمان‌سازی به ورقه گچی گفته می‌شود که میان دو لایه ضخیمی از کاغذ یا مقوا فشرده شده باشد.

توسط

یکی از عوامل کارایی انسانی، تامین غذای سالم و کافی است به همین جهت نگهداری مواد غذایی طبق اصول بهداشتی و فنی از پایه‌های بهداشت عمومی و پیشگیری از بیماری‌های مختلف و جلوگیری از اتلاف مواد غذایی محسوب می‌شود. برای رسیدن به این هدف لزوم تطبیق سردخانه نگهداری مواد غذایی با اصول استاندارد ضروری است.

توسط

سیستم تهویه های سقف با عبور جریان هوا از اتاق زیر شیروانی یا در کل فضای داخلی به فضای بیرونی کار می کنند؛ که از گرم شدن بیش از حد آن و ایجاد رطوبت جلوگیری می کند.

توسط

بشر همواره سعی در پیدا کردن روش‌هایی بوده که بتواند محصولات کشاورزی را برای مدتی نسبتاً طولانی نگهداری نماید. امروزه سردخانه بهترین راه برای نگهداری مواد غذایی به صورت تازه است. در این نوشته احداث سردخانه و ساختمان آن را بررسی می‌کنیم.

توسط

پایدارترین انرژی، انرژی ذخیره‌شده از طریق عایق‌بندی است. هنگامی که عایق‌بندی در یک ساختمان نصب شود، محیطی را برای زندگی و کار فراهم شده و باعث کاهش مصرف انرژی نیز می‌گردد. در این ویدیو انواع عایق‌بندی را معرفی می‌کنیم که شامل ساندویچ پانل پلی استایرن و پلی اورتان نیز می‌شوند.

توسط

یکی از روش‌های سبک‌سازی ساختمان استفاده از ساندویچ پانل است. از گذشته تا به امروز با افزایش جمعیت نیاز جامعه به مسکن رو به رشد بوده و استفاده از مصالح ساختمانی سبک به دلیل امنیت بالا، هزینه کم، عمر مفید طولانی و زمان اجرایی کوتاه‌تر بیشتر مورد توجه ساختمان سازان قرار گرفته است.

بسته بندی ساندویچ پانل

توسط

تخلیه و جابجایی و انبار کردن ساندویچ پانل در محل پروژه و یا محل احداث سازه یک مرحله‌ی بسیار حساس است که باید کاملا با رعایت ایمنی و نهایت ظرافت انجام شود در غیر اینصورت آسیب‌های جبران ناپذیری به ساندویچ پانل ها وارد می‌شود.

توسط

گزینه‌های بسیار زیادی برای زنگ اندود کردن سطوح مختلف جهت حافظت وجود دارد، که عملا آنها رو به یک انتخاب عالی و بسیار خوب برای هر محیط و هر بودجه‌ای تبدیل می‌کند. اشتباه در حین انبار کردن، و طی و بعد نصب، می‌تواند باعث زنگ زدگی شود.

توسط

اولین استفاده مدرن از بتن سبک (LWC) در سال ۱۹۱۷ به ثبت رسیده است، زمانی که شرکت ناوگان اضطراری آمریکا، ساخت کشتی‌هایی با این ترکیب را با توجه به عملکرد و مقاومت بالای آن آغاز کرد. از آن زمان به بعد بتن سبک به ماده‌ی رایج برای ساخت دیوارهای با تحمل بالا، پل‌ها، و سیستم فاضلاب تبدیل شده است.

توسط

در طول چند دهه گذشته، استفاده از ساندویچ پانل در ساخت‌وساز افزایش‌یافته است. ساندویچ پانل‌ها ارزان، سبک، نصب‌شان آسان، بهداشتی و عایق حرارتی فوق‌العاده‌ای هستند. با اینکه در مقابل آتش سوزی مقاوم هستند ولی باید اصول ایمنی در سازه‌های ساندویچ پانلی رعایت شود.

۵ توصیه برای نگهداری از سقف فلزی

توسط

استفاده از سقف فلزی، حفاظتی عالی فراهم می‌آورند و در مصرف انرژی بسیار بهینه هستند. سقف فلزی ایستاده، پانل‌های فلزی عایق یا سقف شیروانی شینگل با کمترین نگهداری تا دهه‌ها دوام خواهند آورد. چطور می‌توان طول عمر سقف فلزی را افزایش داد؟ در اینجا توصیه‌هایی گرد آورده‌ایم.

پلی اورتان چیست؟

توسط

پلی اورتان در سال ۱۹۳۷ برای نخستین بار توسط اتو بایر در آلمان کشف و بدلیل خواص ویژه، توسعه یافته و کاربردهای بسیاری در صنایع یافت. پس از تولید تجاری پلی‌اورتان در دهه‌ی ۱۹۴۰ و استفاده از پلی ال های اتری و استری در تولید فوم پلی اورتان استفاده از آن به عنوان عایق حرارتی و برودتی رواج یافت.