دانشنامه

ساختمان سبز و پانل‌های فلزی

توسط

ساندویچ پانل ماندگاری و بهره‌وری انرژی را افزایش می‌دهد. کیفیت بالای ساندویچ پانل بام سازی با عملکردی عالی فراهم می‌کند. ساندویچ پانل در ساختمان‌های مسکونی، تجاری یا انبار سالن‌ها دوام و محافظت را بدون هزینه‌های گزاف سقف شیروانی فراهم می‌کند. ساختمان سبز به فلز بستگی دارد.

مزایای سقف شیروانی فلزی

توسط

در تمام ساختمان‌ها، پشت‌بام یکی از مهمترین اجزاء است. پشت‌بام از دارایی، کارکنان و خانواده شما محافظت می‌کند و به همین دلیل است که باید مقاوم و بادوام باشد. پشت‌بام فلزی به این دلیل که هر دو این ویژگی‌ها را دارد، گزینه‌ای بسیار محبوب است.

توسط

سقف ساندویچ پانل برای سازه‌ها کشاورزی و دام‌پروری ایده‌آل است، به خصوص برای آنهایی کاربری‌شان نگهداری گاو و ماکیان است. ساندویچ پانل بسیار بادوام است و با هرگونه طراحی سازگار و منعطف‌اند که به شما امکان ساخت یک بنای کشاورزی کاربردی، با نما و ظاهری رضایت بخش می‌دهد.

سازه سبک LSF

توسط

بدنه فولادی سبک یا سیستم قاب‌بندی فولادی LSF، روش ساخت‌و‌ساز جدیدی برای ساخت سریع و آسان ساختمان‌های بدنه فلزی مدرن است. فناوری ساختمان پیش‌ساخته با توسعه فناوری‌های جدید، عایق‌ها، روش‌های ساخت‌و‌ساز و کاهش هزینه تولید، راهی طولانی را طی‌کرده‌است.

۶ دلیل برای انتخاب ساندویچ پانل

توسط

ساندویچ پانل در چند دهه اخیر اثبات کرده‌اند که راه‌حلی انقلابی در صنعت ساخت‌وساز هستند. در تعریف این مصالح ساختمانی آمده است که سازه‌ای خود حمایتی است که دو نیاز و منظور هم‌راستا را تأمین می‌کند، جداسازی فضا (پارتیشن بندی) سقف یا دیوار و عایق‌بندی حرارتی.

انواع مختلف فوم PIR و عکس‌العمل آن در برابر آتش

توسط

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد ساندویچ پانل و عایق فوم PIR به شما ارائه می‌دهم. توضیح می‌دهیم فوم PIR چیست؟ فرق بین فوم PIR و PUR را برایتان شرح می‌دهیم. در آخر، خواهید توانست بین ساندویچ پانل عایق فوم PIR، پانلی را انتخاب کنید که به بهترین وجه ممکن مناسب نیازهای پروژه‌تان است.

اتمسفر کنترل شده: نکاتی در مورد نصب ساندویچ پانل

توسط

در این مطلب، در مورد اتمسفر کنترل شده یک سردخانه صحبت خواهیم کرد. ابتدا، بحث را با تعریف اتمسفر کنترل شده شروع خواهیم کرد. سپس، به تبیین برنامه اتمسفر کنترل شده خواهیم پرداخت و در نهایت، مناسب‌ترین نوع ساندویچ پانل برای ساخت سردخانه با اتمسفر کنترل شده را مشخص خواهیم کرد.

فوم پلی‌اورتان (PUR) یا پشم سنگ؟

توسط

اگر دنبال عایقی برای سقف می‌گردید پیشنهاد می‌کنیم مقاله پیش‌رو را مطالعه بفرمائید. ابتدا فرق بین عایق‌های PIR، فوم PUR و پشم سنگ را توضیح می‌دهم. بعد توضیح می‌دهم از کدام نوع عایق استفاده کنید. در آخر هم متوجه خواهید شد توان عایق‌بندی پانل فلزی پشم سنگ در چه حدی است.

چه فرقی بین ساندویچ پانل سقفی سه گام و پنج گام وجود دارد؟

توسط

هنگام سفارش ساندویچ پانل سقفی به چه نکته‌هایی باید دقت کرد؟ ساندویچ پانلی که برای سقف می‌خریم چند گام باید داشته باشد؟ معمولا موقع معرفی ساندویچ پانل سقفی به مشتریان، با چنین سوالاتی مواجه می‌شویم. انواع ساندویچ پانل با یک، دو، سه، چهار، پنج و شش گام وجود دارد. فرق اینها در چیست؟

چگونه عایق‌بندی حرارتی را اندازه‌گیری کنیم؟

توسط

ویژگی اصلی ماده‌ی عایق حرارتی، توانایی آن در کاهش تبادل گرما بین سطح و محیط یا بین یک سطح و سطح دیگراست. قاعده‌ی کلی این است که هرچه قدر هدایت گرمایی یک ماده پایین‌تر باشد، توانایی آن در عایق‌سازی برای ضخامت معین مواد و مجموعه‌ای از شرایط بیشتر است.

دیافراگم سقف چیست؟

توسط

طراحی ساختمانی فلزی در برابر نیروهای بادی و ارتعاشی شامل محاسبه نیروهای برشی که بر روی دیوارها وارد می‌شود و طراحی روشی برای انتقال این نیروها به سازه عمودی است. سقف سازه حاوی اجزایی است که دیافراگم سقف نامیده می‌شود و به عنوان انتقال‌دهنده نیروهای باد و حرکت ارتعاشی در برابر دیوارهای بیرونی عمل می‌کند.

مزایای ورق گالوانوم

توسط

تقریباً تمام مواد فولادی که شما استفاده می‌کنید دارای یک پوشش محافظ برای جلوگیری از خوردگی هستند. این نوع فولاد اصطلاحاً «فولاد گالوانیزه» نامیده می‌شود اما این اسم، پوششی را كه در سال ۱۹۷۲ توسط بتلهم استیل ساخته شد به طور دقیق توصیف نمی‌کند. گالوانوم نوعی پوشش برای ورق فولادی می‌باشد.