دانشنامه

مصالح ساختمانی - ساندویچ پانل - آجر - گچ - سفال

توسط

در ساندویچ پانل با توجه به نوع کاربرد از عایق‌های مختلفی استفاده می‌شود. سبکی و میزان مقاومت در برابر آتش از دیگر خصوصیت‌هایی است که در عایق‌های مورد استفاده در ساندویچ پانل مدنظر قرار می‌گیرد. در این نوشته چند مورد از عایق‌های ساندویچ پنل را بررسی خواهیم کرد.

انواع ساندویچ پانل

توسط

ساندویچ پانل در انوع مختلف سقفی و دیواری تولید می‌شوند. فرق اصلی بین ساندویچ پانل سقف و دیواری نوع پروفایل ورق رو می‌باشد. که اصولا ساندویچ پانل سقفی برای افزایش استقامت دارای برآمدگی‌هایی هستند ولی پروفایل هر دو سمت ساندویچ پانل دیواری فقط دارای شیارهای خیلی کوچک می‌باشد.

پانل های ساندویچی

توسط

ساندویچ پانل کمپوزیتی در حقیقت از دو بخش اصلی تشکیل شده است. نخست هسته‌ی میانی که ضعیف و معمولاً حجیم است. دیگری ورق‌های واقع در دو طرف هسته که قوی و معمولاً نازک هستند. معمولاً هسته‌ی ضعیف میانی از جنس فوم یا لانه زنبوری می‌باشد و ورق‌های دو طرف از ورق گالوانیزه ساخته می‌شوند.

ساندویچ پانل‌های آماده بارگیری در شرکت نوردکاران فولادغرب

توسط

نياز گسترده و روزافزون جامعه به ساختمان و مسکن و ضرورت استفاده از روش‌ها و مصالح جدید به منظور افزایش سرعت ساخت و عمر مفید، سبک‌سازی و نیز مقاوم نمودن ساختمان در برابر زلزله را بیش از پیش مطرح کرده است. ساندویچ پانل بهترین گزینه می‌باشد.

خط تولید ساندویچ پانل پیوسته کانتینیوز

توسط

در طی ۵۰ سال اخیر ساندویچ پانل‌ به عنوان عضوی که از گزینه‌های به صرفه اقتصادی در ساخت‌و‌ساز، مطرح شده است. مواد به کار رفته در ساندویچ پانل همواره متشکل از دو لایه‌ روکش (مصالح با رویه فلزی صلب یا ورق‌های منعطف همچون آلومینیوم کم‌ضخامت (بسته به نوع کاربردی) و یک ماده عایق در هسته است.

سقف های عرشه فولادی چیست؟ - نوردکاران فولادغرب

توسط

یکی از فاکتورهای صنعتی‌سازی، سرعت بالای اجرا و حذف مصالح و روش‌های سنتی وقت‌گیر و پرهزینه می‌باشد. یکی از بخش‌های ساختمان که تاثیر فوق‌العاده‌ای در سرعت...

ساندویچ پانل چیست؟

توسط

ساندویچ پانل (پنل) را می‌توان این گونه تعریف کرد که ساختاری سبک و مرکب دارد که از دو طرف به دو لایه محدود شده است و در وسط آن یک لایه عایق قرار دارد...